Таку ідею пропонує освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
Напередодні він самотужки пройшов тест ЗНО з математики онлайн. Зробив це, з його слів, аби зрозуміти чи справді тест, прохідний бал котрого ледь набрали 40% школярів, настільки складний.
– Мені стало цікаво, що ж там таке у тестах ЗНО, що пороговий бал встановлено 10 з 67. І до того ж, його не подолали третина учасників тестування. Важливо: за базовою освітою я філогог. Якщо мати елементарні навички логічного мислення і мінімальну просторову уяву, взагалі нічого складного для достатнього результату. І найстрашніше не те, що ми ось зараз отримали такий результат. Жахає те, що нам взагалі достеменно невідомо, де саме починається оцей системний гаплик. Бо освітні оцінювання в Україні знаходяться на початковому етапі: грошей на це в бюджеті немає. Ну й двічі поспіль скасування ДПА у формі ЗНО, яка одна могла би показати дійсний стан справ, взагалі закидає нас у якісь абсолютно міфологічні дискусії, де немає фактів, а є лише припущення різного змісту: від суцільної “зради” до переможних реляцій освітянських чиновників, – коментує Сергій Горбачов.
Що робити?
Сергій Горбачов вважає за необхідне такі кроки:
Перше: критично необхідні регулярні і якісні освітні оцінювання, щоб КОЖНОГО року бачити, де ми зараз, які у нас проблеми, і які треба ставити орієнтири для подолання проблем.
Друге: кардинально переробити програму з математики, сконцентруватися на практичному застосуванні математичних знань та навичок всюди, де тільки можна.
“Саме реальні життєві завдання, а не відірване від життя абстрагування, мають стати основою роботи на уроках математики. Треба ще чимало всього, але ось це – просто ЖИТТЄВО необхідно. Бо інакше оця біда-біда з математикою (та і не лише з нею) буде лише поглиблюватися.“