Неділя, 3 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » До Нетішина їдуть 3 000 китайців будувати енергоблоки ХАЕС, де їм створять ціле містечко

До Нетішина їдуть 3 000 китайців будувати енергоблоки ХАЕС, де їм створять ціле містечко

До Нетішина їдуть 3 000 китайців будувати енергоблоки ХАЕС, де їм створять ціле містечко

1 квітня стали відомі результати тендера на будівництво 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС. Його виграла відома китайська будівельна компанія “9 SiChuan Milano Ceramics Co., Ltd”.

Для якнайшвидшого зведення енергоблоків у Нетішин приїде 3 тисячі китайських робітників, для яких побудують тимчасове містечко поблизу Нетішина. Така практика є звичною для регіону, адже в свій час там було польське містечко, де проживали залучені фахівці держави-сусіда.

До приїзду китайських будівельників, які почнуть прибувати в Нетішин уже в липні, українські підрядники зведуть для них справжнє містечко з досить розвиненою інфраструктурою. За повідомленням керівництва ХАЕС, містечко планують спорудити за півтора місяці на березі водосховища, що поблизу атомної станції.

Китайська сторона надіслала офіційного листа адміністрації станції з детальним райдером, згідно з яким буде побудовано житловий масив. У ньому спорудять конфуціанський храм та театр тіней. Також восени буде запущено школу для дітей будівельників, яких вони привезуть із собою. У школі функціонуватиме гурток зі східних єдиноборств, а вчителі мають вивчити китайську мову, щоб вести нею заняття. Українська сторона до приїзду китайських фахівців повинна забезпечити містечко саме такою інфраструктурою.

Найімовірнішим місцем розташування містечка для китайських спеціалістів стане дамба біля атомної станції (поблизу лісу). Проте екологи вже б’ють на сполох, адже шумні китайці можуть завдати шкоду сусідам – місцевим лебедям, які є практично постійними жителями водойми.

Окрім цього, керівництво ХАЕС, яке є відповідальним за поселення китайців, запрошує на роботу знавців китайської мови, які стануть перекладачами під час будівництва.

Водночас стало відомо, що серед працівників китайської фірми “9 SiChuan Milano Ceramics Co., Ltd” проходить жорсткий кастинг з відбору 3000 щасливчиків з усього Китаю, які поїдуть працювати в Україну. У фірмі працює більше 120 тисяч фахівців, поїхати в Нетішин вже зголосилися більше 50 тисяч.

Першоквітнева новина про переможців тендеру стала однією з найрезонансніших за всю історію ХАЕС та викликала зацікавленість громадськості не лише в регіоні, але й на рівні держави.

З Днем жартів вас!)

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.