Вівторок, 9 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » До уваги батьків: росія втягує українських дітей у війну

До уваги батьків: росія втягує українських дітей у війну

До уваги батьків: росія втягує українських дітей у війну

Російська Федерація втягує українських дітей у війну проти України. Офіс генпрокурора зафіксував вже вісім випадків. Зокрема генпрокурорка Ірина Венедіктова у Facebook розповіла про це.

Діти. Українські діти. Коробить від думки і дуже болить, що їх використовують цинічні безсердечні злодії у війні. Це війна росії проти українських дітей та із залученням українських дітей, – зазначила Ірина Венедіктова.

Також генпрокурорка зазначила, що в ювенальних прокурорів два фокуси – діти-жертви і діти в конфлікті із законом. Під час війни, яку розв‘язала рф на нашій землі вже постраждали більше 584 дітей, 208 із них вбиті загарбниками. І це тільки ті дані, які ми можемо офіційно підтвердити. Скільки їх у блокадному Маріуполі та на окупованих територіях – страшно навіть уявити.

Втім, росія нищить наших дітей і в інший спосіб, втягуючи їх у збройний конфлікт. Вона труїть їхні душі та змушує брати опосередковану участь у зборі чи передачі військової інформації окупантам, транспортуванні зброї тощо. І це є прямим порушенням вимог ст. 38 Конвенції ООН про права дитини, – додає Венедіктова.

Наразі зафіксували участь 8 дітей у таких діях. На Харківщині 12-річний підліток за допомогою мережі Інтернет та телеграм каналів надсилав інформацію щодо розташування техніки, блокпостів та військових ЗСУ з наміром отримати за це грошову винагороду. Аналогічний факт був і в Луганській області.

– У Чернігівській області під час окупації одного з сіл неповнолітній місцевий мешканець отримав від представників збройних сил рф завдання проводити розвідку позицій ЗСУ. А щоб продемонструвати прихильність та підтримку окупантам, пов’язав на руці та нозі червоні пов’язки та робив разом з ними обхід території села. При цьому, 16-річний хлопець «наводив» ворогів на помешкання, власники яких мають відношення до правоохоронних органів чи військових підрозділів України та володіють зброєю. Також він показував їм, де можна розжитися харчами, тютюном та алкоголем. Наразі підліток затриманий і з ним працюють органи досудового розслідування України, – зауважує генпрокурорка.

На Харківщині місцевий 17-річний мешканець поширював через YouTube-канал хвалебні матеріали на підтримку дій агресора в Україні. А в одній із західних областей України троє школярів заради розваги телефонували випадково вибраним абонентам з пропозицією встановлення так званих «міток». За оперативного реагування спецслужб учні були негайно викриті.

За українським законом, відповідальність за такі вчинки дітей несуть, в тому числі, батьки. І їхнє завдання пильнувати і вберігати їх від цього. Але згубний вплив і дії рф в процесі, який ми нині спостерігаємо, – надважливий фактор і ми разом маємо захистити наших дітей від інфікування російським злочинним режимом і втягування у війн, – зазначила Ірина Венедіктова.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.