Понеділок, 24 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » «Досить й одного Чорнобиля». Активісти проти добудови ХАЕС

«Досить й одного Чорнобиля». Активісти проти добудови ХАЕС

«Досить й одного Чорнобиля». Активісти проти добудови ХАЕС

У роковини Чорнобильської трагедії активісти провели акцію, під час якої протестували проти добудови ще одного енергоблоку до Хмельницької атомної станції. В ході акції вони показали банер із надписом: «Одного Чорнобиля достатньо».

Спочатку Президент України, а потім і Голова Верховної Ради, почали усіляко стимулювати початок добудови двох блоків на Хмельницькій атомній станції. Дмитро Разумков заявляв, що парламент готовий сприяти добудові, а Володимир Зеленський обіцяв доручити Кабміну забезпечити фінансування добудови.

Але активісти проти такого будівництва. Вони попереджають, що активний розвиток атомної енергетики може нести нову загрозу не тільки для українського суспільства, але і для всього людства.

Довідка: Третій та четвертий енергоблоки Хмельницької АЕС почали будуватися ще до аварії на ЧАЕС, і відтоді вони стоять недобудовані. Востаннє повне обстеження конструкцій робили у 2006-2007 роках. Тоді знайшли несправності, а ремонтні роботи так і не завершили.

Старий проєкт будівництва не відповідає сучасним нормам безпеки. Його оцінка впливу на довкілля досі не завершена, як і транскордонні консультації, у процесі яких іноземні експерти вже виявили ряд недосконалостей у проєкті.

До роковини трагедії на ЧАЕС активісти вирішили нагадати суспільству та політикам, як дорого можуть обійтися помилки під час використання атомної енергетики.

– Українські посадовці мають вивчити урок Чорнобиля та не завершувати проєкти, розпочаті третину століття тому. Атомна енергетика занадто непередбачувана та ризикова, для України набагато краще та вигідніше розвивати енергоефективність та відновлювальні джерела енергії, — коментує Олександра Заїка, фахівчиня з енергетичної політики ГО “Екодія”.

Також ми писали: Жива любов: чому жителів Шепетівського району закликають не нести штучні квіти на могили родичів?

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.