Понеділок, 6 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Довічні стипендії від Президента: трьом діячам культури та мистецтва Хмельниччини призначено виплати

Довічні стипендії від Президента: трьом діячам культури та мистецтва Хмельниччини призначено виплати

Довічні стипендії від Президента: трьом діячам культури та мистецтва  Хмельниччини призначено виплати

Відповідно до указу глави держави, довічну державну стипендію призначено Олександру Долоянцу, головному художникові Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького, фотохудожнику Сергію Аніськову та письменнику, лауреатові Національної премії України імені Тараса Шевченка Павлу Гірнику. Про це повідомляє Суспільне.

Олександр Долоянець

Народився 16 липня 1945 року в Дебальцево (Донецька область). Закінчив вищу школу сценографії при Спілці театральних діячів України та прийшов працювати у Хмельницький музично-драматичний театр, на базі якого створив ізостудію. Оформив спектаклі «Дай серцю волю, заведе в неволю», «Сватання на Гончарівці», «Украдене щастя».

Сергій Аніськов

Народився 3 жовтня 1975 року у Хмельницькому в сім’ї службовців. Закінчив у 1988 році Хмельницький технологічний університет Поділля та Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при президентові України. З 2016 року – член Національної спілки фотохудожників України.

Павло Гірник

Народився 30 квітня 1956 року у Хмельницькому. Вчився на філологічному факультеті Кам’янець-Подільського педагогічного університету, закінчив Вищі літературні курси в Москві (1987—1989). Працював учителем української мови і літератури в сільських школах Вінницької та Хмельницької областей, завідувачем літературно-драматичної частини Хмельницького театру ляльок. Член Спілки письменників України та Асоціації українських письменників.

Щомісячна виплата стипендії видатним діячам культури і мистецтва становить 2 тисячі 781 гривню на місяць, а з грудня попередньо становитиме 2 тисячі 901 гривню.

Нагадаємо, що раніше трьом професорам з Хмельниччини також призначили довічні стипендії.

Популярні пости