Субота, 9 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » ДП “Ізяславське лісове господарство” будує друге поле дорощування сіянців

ДП “Ізяславське лісове господарство” будує друге поле дорощування сіянців

ДП “Ізяславське лісове господарство” будує друге поле дорощування сіянців

У державному підприємстві з початком сприятливох погодних умов продовжили роботи з будівництва другого поля дорощування сіянців лісоутворючих порід із закритою кореневою системою. Потужність запроєктована на 500-600 тисяч штук сіянців.

За рекомендаціями начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Пешка Петра Степановича, адміністрацією ДП «Ізяславське лісове господарство» у 2020 році було прийнято рішення про будівництво першого поля. Восени 2021 року лісокультурна кампанія була проведена вирощеними сіянцями із закритою кореневою системою, – розповідають у пресслужбі лісгоспу.

Лісівники пояснюють, що через стрімкі зміни клімату останніх років мають потребу у тому, аби експериментувати, впроваджувати нові, сучасні технології у лісовирощуванні. Адже, як говорять, без цього неможливо виростити продуктивні, здорові, гарні ліси. До таких технологій належить вирощування сучасними методами сіянців із закритою кореневою системою, що дозволяє досягати практично стовідсоткової приживлюваності сіянців. Вирощений посадматеріал із закритою кореневою системою має сильнішу енергію росту, ніж лісові культури, створені звичайним способом. З неушкодженою кореневою системою при посадці рослина швидко набирає необхідні поживні речовини і в перші роки зростання дає максимальний приріст. Такі саджанці більш стійкі до негативного впливу забур’янення та пригнічення другорядними деревними породами. 

На такому полі, за сприятливих погодніх умов, зможуть здійснювати посадку не лише навесні чи восени, а й влітку, при достатній кількості вологи в ґрунті.

Ще однією важливою перевагою є зменшення витрат на догляди за лісовими культурами.

Нині вже вирівняли площі та підвели водопостачання для поливу, залили фундамент і облаштували майданчик щебенем. Найближчим часом, пояснюють у лісгоспі, їх підприємство зможе повністю забезпечувати свої потреби у високоякісному посадковому матеріалі та буде мати змогу продавати сіянці іншим підприємствам галузі.

Загалом, у планах лісівників – будівництво п’яти таких полів, обладнаних сучасними європейськими системами поливу.

Віримо, що невдовзі війна закінчиться, а посаджені невтомними руками наших лісівників молоді деревця шумітимуть своїми розкішними кронами та радуватимуть своїм затишком не одне покоління українців, – додають лісівники.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.