Середа, 18 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » ДП «Славутський лісгосп» готується до весняної посадки лісу

ДП «Славутський лісгосп» готується до весняної посадки лісу

ДП «Славутський лісгосп» готується до весняної посадки лісу

На календарі – морозний січень, а на підприємстві «Славутське лісове господарство» вже активно готуються до лісокультурної кампанії. Під час весняної посадки у 2022 році планують відтворити понад 80 га лісів, в тому числі лісорозведення провести на площі 3,4 га. На кожну лісокультурну площу складено проекти лісових культур з врахуванням наукових рекомендацій та індивідуального підходу до кожної площі.

  • Ведення лісового господарства на підприємстві зорієнтовано на вирощування стійких та високопродуктивних насаджень сосни та дуба звичайного, згідно типів лісорослинних умов. Зокрема, навесні плануємо засадити 33 га сосни звичайної, 30 га дуба звичайного, 2 га модрини європейської та природнє поновлення за головними породами – вільхи чорної на площі 6 га, сосни звичайної 14 га,  – коментує Тетяна Поєнко, провідний інженер лісових культур.

Наразі у лісгоспі готують техніку, інвентар та необхідну кількість посадкового матеріалу у кількості 320 тисяч штук стандартних сіянців.

  • Для забезпечення насіннєвим матеріалом лісорозсадників лісгоспу, ще з осені всі лісництва активно проводять заготівельну кампанію. Зокрема, у минулому році лісництвами заготовлено 5 210 кілограм лісового насіння, в тому числі дуба звичайного – 5 000 кг. Асортимент заготовленого насіння у 2021 році склав 11 видів лісових порід. По мірі врожайності насіння максимально заготовлюється на об’єктах постійної лісонасіннєвої бази, – коментує інженер лісових культур.

Сіянці вирощують як у відкритому ґрунті, так і у закритій кореневій системі. Щороку висівається у розсадниках деревних та чагарникових порід площею понад 1 га. В загальному у лісорозсаднику вирощуємо понад 1,5 млн. шт. сіянців.

  • Сосна звичайна має гарний вихід у коробах та закритій кореневій системі, дуб звичайний практикуємо висівати у коробах, касетах та у розсадниках відкритого ґрунту, – додає пані Тетяна.

Крім того, провідний інженер лісових культур зазначає, що ще минулої осені площу для  весняного лісовідновлення було очищено від порубкових залишків та проведено підготовку ґрунту. Обробіток ґрунту проводився плугом. Впродовж зими на підготовлених площах вляжеться грунт, накопичиться достатньо вологи і таким чином, будуть створені оптимальні умови для садіння майбутнього лісу.

  • Посадка лісу здійснюватиметься на суцільних зрубах рубок головного користування та суцільносанітарних рубках. На кожен суцільний зруб складено проект лісових культур, де вказана детальна характеристика даної ділянки, тип лісорослинних умов, спосіб посадки, схема змішування, кількість посадкового матеріалу, головна порода. Проект складає лісничий, перевіряє та погоджує інженер лісових культур та затверджує головний лісничий, – зазначила Тетяна Поєнко.

І наостанок пані Тетяна підсумувала, що для проведення весняної лісокультурної кампанії ДП «Славутський лісгосп» повністю забезпечений посівним та садивним матеріалом власної заготівлі та вирощування.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.