Субота, 21 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині фермерка вирощує прісноводних креветок

На Хмельниччині фермерка вирощує прісноводних креветок

На Хмельниччині фермерка вирощує прісноводних креветок

Першу на Хмельниччині міні-ферму з вирощення прісноводних креветок відкрила жителька села Гвардійське Світлана Коваль. Чотири роки тому, втративши роботу, жінка вирішила розпочати власну справу. Інформацію про це передає Суспільне.

Світлана вагалась між равликами та креветками, однак, останні “перемогли” через вигідне співвідношення догляду і витрат. Визначившись, жінка почала шукати додаткову інформацію в мережі, передивилась сотні відео на YouTube і знайшла підприємця, що має таку справу на Київщині. Так вони познайомились.

Також за темою: Подружжя з Шепетівки вирощує екофуд на власній мікрофермі

“Він запросив приїхати до них. Ми поїхали туди з сином. Він все розповів від “А” до “Я”: чим годувати, як вирощувати, що потрібно, що для них основне. Вже як ми туди зайшли і побачили це промислове вирощування – все, сто відсотків. Ми звідти вже їхали і планували: де, що, як, звідки. Ми замовили в них басейн, мальок. І за кілька днів Олексій перетелефонував і каже: “В нас немає в Хмельницькому представництва. Може, будете представниками?

Коли жінка погодилась, вони з родиною почали облаштовувати міні-ферму у себе вдома: купили басейн та все необхідне обладнання, корм у гранулах на 4 місяці. Разом це обійшлось родині у 14 тисяч гривень. Також заготовили провізію для креветок.

– Кропиву заморозили, гарбуз, що кашу варити. Вони всяке їдять. Малька риби ми наловили і теж заморозили, гриби. Чоловік з сином намили мотиля на ставку, – розповідає жінка.

Світлана Коваль тримає в різних басейнах малька та дорослих креветок. Фото: Суспільне Поділля.

Фермерка починала із шести із половиною сотень мальків. Живих креветок здавала товариству. На наступне вирощування закупила вже сім сотень мальків. Зараз на міні-фермі – мальки, середня креветка видумакробрахіум розенберга або гігантська прісноводна.

Здаємо ми її від 20 грам до 35 – по тисячу гривень, а вже якщо 50 грам має одна креветка, то по півтори тисячі. Веземо ми її тільки живою, з аерацією, – додає жінка.

У планах Світлани Коваль та її родини – розгортання промислових масштабів вирощування креветки. А ще жінка мріє відкрити ферму страусів та дегустаційну залу для частувань стравами з креветок та страусиних яєць.

Фото: Суспільне.Поділля

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.