Цьогорічна вступна кампанія радикально відрізняється від минулорічних, адже в умовах карантину Міністерство освіти вирішило зробити вступ дистанційним. Розповідаємо всі деталі та нюанси для абітурієнтів.
Для пошуку конкурсних пропозицій на вступ ви маєте обрати регіон, в якому плануєте навчатись, заклад освіти, форму навчання та спеціальність. Після пошуку ви отримаєте перелік конкурсних пропозицій.
Для вступу на кожну спеціальність необхідно здавати ЗНО з чітко визначеного переліку предметів. Тому перед вибором майбутньої професії, ознайомтеся з предметами ЗНО, які необхідно подати для вступу. І, оскільки випускники вже зареєструвалися на ЗНО, вони повинні обирати спеціальності, на які потрібні ті предмети.
Нижче подаємо графік проведення ЗНО 2021 року:
Експерти повідомляють, що не варто обмежувати себе одним вищим закладом освіти, краще перестрахуватися і подати документи до кількох ВУЗів. Цього року абітурієнт може подати документи в електронному форматі. Також онлайн можна виконати й умови зарахування до вишів за допомогою кваліфікованого електронного підпису вступника. Це допоможе зменшити черги в приймальних комісіях.
Важливо! Вже з 1 липня абітурієнти зможуть створити електронний кабінет та завантажити до нього документи. А подати документи до закладів вищої освіти потрібно з 14 до 23 липня 2021 року.
Як порахувати свій конкурсний бал?
Абітурієнт, аби мати чітке бачення, куди саме він може вступати, повинен знати і розуміти формулу розрахунку конкурсного балу в 2021 році.
Для вступу для бакалавра (або магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) після 11 класу конкурсний бал обраховується за формулою:
КБ = К1*П1+К2*П2+К3*П3+К4*А+К5*ОУ+К6*МЛ
- П1, П2 – це оцінки ЗНО або вступних іспитів з першого та другого предметів;
- П3 – це оцінка ЗНО, вступного іспиту з третього предмета або творчого конкурсу;
- А – це середній бал документа про ПЗСО;
- ОУ – це бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів закладу освіти у разі вступу на спеціальності, яким надається особлива підтримка (радимо уважно передивитись Додаток 2 до Умов прийому);
- МЛ – це оцінка за мотиваційний лист. Порядок подання та критерії оцінювання мотиваційних листів визначаються правилами прийому закладу освіти. Тож радимо звернути на них увагу.
- К1-К6 – це визначені закладом освіти коефіцієнти до згаданих складових КБ.
Остаточно КБ множиться на додаткові коефіцієнти. Система коефіцієнтів існує для стимулювання вступу на певні галузі та у певні регіони. Це непоганий шанс отримати додаткові бали.
Раніше ми писали, що жителі Шепетівського району можуть “подружитись” із лікарем ХХ століття.