Понеділок, 8 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » Елітний козячий сир «по-климентовецьки» виготовляє фермерка на Шепетівщині

Елітний козячий сир «по-климентовецьки» виготовляє фермерка на Шепетівщині

Елітний козячий сир «по-климентовецьки» виготовляє фермерка на Шепетівщині

33-річна Ольга Ковальчук, матір трьох дітей із Климентовичів, що на Шепетівщині, утримує свою маленьку козячу ферму та виготовляє бринзу з прянощами за власним рецептом. У планах жінки – ще багато цікавих ідей, які наразі планує реалізовувати.

Спочатку ми взяли у батьків лише одну кізочку для власних потреб. Робила бринзу та пригощала сусідів за чашечкою чаю та кавою. Згодом односельці та друзі почали просити зробити і їм шматок сиру. Так і виникла ідея розводити кіз та виготовляти бринзу на продаж, – розповідає Ольга Ковальчук.

Жінка утримує 12 кіз англо-нубійської породи, за якими доглядає за спеціальною технологією, а саме годує зерновою сумішшю, підв’яленою травою, а взимку – сіном. У раціоні кіз, як зазначає фермерка, обов’язково є варена картопля та інші овочі, бо вони їх дуже люблять.

Ми утримуємо дійних та молодих кіз безприв’язно. Адже поблизу нашої міні-ферми є ліс та поле. Таким чином, вони можуть вільно пересуватися та шукати собі траву та зелень, які їм до вподоби. Однак, аби вони не загубилися, прив’язуємо вожака стада – козла. Доглядати за стадом мені дуже допомагають чоловік та діти, – зазначає фермерка.

Наразі Ольга Ковальчук виготовляє бринзу за власним рецептом, згідно з яким у сирі є духм’яні трави та спеції. Також реалізує молоко у свіжому вигляді. У планах – виготовляти ще й фету.

Козяче молоко містить більше 40 біологічних компонентів, необхідних організму людини, серед них – вітаміни А, С, В1, В2, В6, В12, амінокислоти, ферменти і мікроелементи. Особливо корисно молоко кіз дітям, які страждають харчовою алергією і мають  ослаблений імунітет, – розповідає жінка.

ЇЇ молоко, додає Ольга, без запаху та має пломбірний смак. Кожна коза дає не більше 4 літрів молока на день. Для кілограма сиру треба 10 літрів молока.

Свою продукцію ми реалізовуємо односельчанам, а також вже маємо своїх постійних клієнтів із прилеглих сіл та міст. Крім того, ми дуже часто їздимо до Шепетівки, адже там проживають батьки, тому самостійно завозимо сир для людей і в місто, – додає Ольга.

Також, як зазначає фермерка, вона є активною користувачкою у соціальній мережі Фейсбук, тому багато клієнтів вперше роблять замовлення і через цю мережу.

Хоч справа нелегка, втім через любов до кожної тварини та результат у вигляді запашного та добротного сиру покинути її не зможу, – наголосила Ольга Ковальчук.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.