Понеділок, 29 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » “Енергоатом” підписав угоду з американською компанією “Westinghouse” про будівництво двох нових блоків ХАЕС

“Енергоатом” підписав угоду з американською компанією “Westinghouse” про будівництво двох нових блоків ХАЕС

“Енергоатом” підписав угоду з американською компанією “Westinghouse” про будівництво двох нових блоків ХАЕС

Угоду сторони підписали на міжнародній конференції “Атомні можливості для розвитку країни”, що відбулася учора, 22 листопада.

Своїй підписи поставили керівник НАЕК “Енергоатом” Петро Котін та президент і гендиректор “Westinghouse” Патрік Флагман. Церемонія підписання відбулась за присутності очільника Міністерства енергетики Германа Галущенка та тимчасової повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін.

Ми раді, що наше співробітництво отримало новий поштовх. Україна виробляє понад половину електроенергії за допомогою атомної енергетики. А “Westinghouse” постачає приблизно половину палива для українських АЕС. Ми чекаємо на той момент, коли реактори АР1000 з’являться тут. Україна має велику кількість викликів в енергетиці та поступово має вивести з експлуатації реактори російського типу й побудувати нові станції. Ми можемо допомогти розвивати безвуглецеві технології та підтримувати високі стандарти ядерної безпеки, – заявив Патрік Флагман.

Своєю чергою, Павло Котін окреслив плани галузі до 2040 року:

– Наша мета – 24 ГВт атомних потужностей до 2040 року. Ми збираємося це зробити силами наших фахівців та за допомогою наших міжнародних партнерів, – сказав він.

Популярні пости