Неділя, 5 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Медичний центр «Фенікс-Дент»: особливості дитячої стоматології, страх перед дантистом та як налаштувати дитину

Медичний центр «Фенікс-Дент»: особливості дитячої стоматології, страх перед дантистом та як налаштувати дитину

Медичний центр «Фенікс-Дент»: особливості дитячої стоматології, страх перед дантистом та як налаштувати дитину

Дитяча стоматологія – це окремий напрямок, в якому для лікування дітей лікарі-стоматологи застосовують особливу методику. Використовуються й спеціальні матеріали, ліки та інструменти, але одну з головних ролей відіграє психологічний аспект у спілкуванні лікаря з дитиною. Саме тому в Медичному центрі «Фенікс-Дент», що в Шепетівці, маленьким пацієнтам приділяють особливу увагу та шукають індивідуальний підхід до кожного. Аби дізнатися про всі особливості дитячої стоматології та про найскладніші аспекти у лікуванні найменших пацієнтів, журналісти порталу “Хмельниччина північ” поспілкувалися з Надією Миколаївною Августіновою, зубною лікаркою медцентру.

Найважливіше у моїй роботі – це знайти спільну мову з дитиною, відчути її довіру. Лише тоді можемо провести лікування якісно, безболісно та без негативних емоцій. З кимось потрібно спочатку погратися, «полікувати» ляльку, з кимось – просто поспілкуватися, познайомитися, а хтось відразу готовий до лікування, – розповідає Надія Августінова, лікарка Медичного центру «Фенікс-Дент».

Крім того, пані Надія додає, що маленьких дітей буває важко оглядати, іноді вони не одразу дають лікувати зуби. Тому краще прийти до стоматолога двічі чи тричі задля ознайомлення, аби малеча перестала боятися та звикла до лікаря.

Якщо у дитини ротова порожнина здорова, прорізалися перші зуби, то саме час привчати її відвідувати стоматолога, – продовжує розповідати Надія Миколаївна.

Зокрема, якщо у дитини є проблеми з молочними зубками, батькам теж необхідно звернутися до лікаря за порадами та допомогою. Оскільки серед батьків «ходить» міф, що молочні зубки не потрібно лікувати та пломбувати, адже вони все одно випадуть.

Їх потрібно лікувати, адже в молочного зуба є нерв, як і в постійного. Тому вони також можуть боліти. Перед прорізуванням постійного зуба в молочного розсмоктується корінь і він випадає. Якщо відбувається раннє видалення нелікованого зуба, деформується зубний ряд. Зіпсований молочний зуб впливає на зачаток постійного. Часто буває, що постійний зуб прорізується з жовтою плямою, тому що був хронічний запальний процес у молочного, – зазначає дитячий стоматолог.

Нині, крім різноманітних хвороб та пошкоджень дитячих зубів, досить часто батьки звертаються до лікарів з проблемою «пляшкового карієсу».

Пляшковий карієс виникає на центральних зубах верхньої щелепи. Він виглядає так, ніби у дитини зійшла емаль з зубів. З моменту, коли прорізався зубчик, емаль є, але вона дозріває півтора – два роки. Пляшковий карієс у дитини можуть спричинити нічні прийоми солодких соків, компотів і молочної суміші. Щоб уникнути пляшкового карієсу після прийому напоїв обов’язково потрібно почистити або пополоскати зуби водою. Не рекомендую вживати солодкі компоти та соки на ніч, – зауважила Надія Миколаївна.

Зараз на полицях аптек «рябіють» різноманітні гелі, рідини та мазі задля полегшення болі, коли у дитини ріжуться зубки. Про те, чи вони є безпечними, лікарка відповідає:

Вони безпечні, але слід розуміти, що коли у дитини прорізуються зуби, паралельно відбувається розвиток слинних залоз. Зазвичай мазі та гелі мають фруктові смаки, тому в дитини може виникнути на них алергія. Вони не мають основи, що фіксує, тож змиваються відразу слиною. Якщо у дитини під час прорізування зубів висока температура, рекомендується застосовувати, залежно від віку, «Нурофен» або «Дентокінд», аби заспокоїти біль. Також можна масажувати дитині ясна. Широкого застосування набули “гризуни” на водяній основі, які охолоджують ясна. Їх дають дитині, аби вона гризла, а холод добре знімає біль, – розповідає лікарка.

Однак, продовжує Надія Миколаївна, щоб запобігти різноманітним захворюванням, дитину потрібно ще змалечку привчати чистити зуби. Зокрема, першу щітку потрібно купувати одразу з моменту прорізування першого зубчика.

На сьогоднішній день продаються силіконові щітки у вигляді насадок на палець, яка масажує ясна. На кожен вік є своя щітка. Однак, вони повинні відповідати наступним вимогам: маленька голівка, що відповідає розміру зубного ряду дитини, м’яка чи дуже м’яка щетина, велика, зручна для захоплення і приваблива для дитини ручка.

Для початку дитина може чистити зуби без пасти. Дитячі зубні пасти бувають профілактичні і лікувально-профілактичні. Вони відрізняються вмістом фтору. На кожній зубній пасті є позначка «ppm», яка вказує на кількість іонів фтору. Дитяча паста має позначку 500 – 1500 ppm. В старшому віці можна використовувати пасту з 1500 – 2000 ppm, – додає стоматологиня.

Аби уникнути лікування захворювань зубів, лікарка порадила привчати дітей чистити зуби зранку та ввечері. А після вживання їжі – полоскати ротову порожнину. Також слід обмежити вживання цукрів та надати перевагу овочам і фруктам.

– Ну і звичайно раз у пів року з’являтися на огляд до стоматолога. Є діти, які приходять до стоматолога щотри місяці, але частоту візитів визначає сам лікар. Стоматолог слідкує за станом зубів і в ході виникнення проблем проводить лікування. Зокрема, для своїх маленьких пацієнтів, я рекомендую профілактичну процедуру герметизації фісур жувальної групи зубів. Герметизація фісур – до геніальності просте рішення для захисту жувальних зубів. У ході процедури борозенки заповнюються спеціальним герметиком – силантом, порожнини згладжуються, у них уже не застрягнуть залишки їжі, а отже, для карієсу вхід закритий, – зауважила Надія Миколаївна.

Популярні пости