П’ятниця, 14 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » «Феромонні пастки»: у Славуті інспектори перевіряли чи не проникли карантинні шкідники лісу на територію області

«Феромонні пастки»: у Славуті інспектори перевіряли чи не проникли карантинні шкідники лісу на територію області

«Феромонні пастки»: у Славуті інспектори перевіряли чи не проникли карантинні шкідники лісу на територію області

У Славуті фітосанітари та лісівники перевірили 3-кілометрову зону митниці, аби знайти лісових шкідників. Зокрема там розклали спеціальні феромонні пастки.

Впродовж 5 днів фітосанітари Держпродспоживслужби та лісівники перевіряли митний пост у Славуті. Дивились чи не проникли карантинні шкідники лісу на територію області, –  розповіли в управлінні Держпродспоживслужби. 

У Славутському лісовому господарстві розклали, так звані, феромонні пастки. Це зробили, аби промоніторити ліс та знайти карантинних шкідників. 

– Такі ж пастки встановили вздовж 3-х кілометрової зони пункту митного оформлення вантажів на посту «Славута», – додали в установі.

Інспектори зазначили, що лісові шкідники та хвороби пошкоджують усі органи та частини дерев: листки, хвою, бруньки, плоди кору, луб, коріння, а також заготовлені лісоматеріали та пиломатеріали. Це призводить до зниження приросту та товарної якості дерев, а лісо- та пиломатеріали стають непридатними для використання.

Серед карантинних шкідників найнебезпечнішими є такі: лісовий похідний шовкопряд, азіатський вусач та смолівки. Тому вся лісопродукція, яка завозиться, вивозиться чи переміщується по Україні, мусить пройти інспекцію, – наголосили в управлінні Держпродспоживслужби. 

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.