Неділя, 5 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Фестиваль казок «Гарбузова ніч» на Хмельниччині: чим дивуватимуть та пригощатимуть відвідувачів

Фестиваль казок «Гарбузова ніч» на Хмельниччині: чим дивуватимуть та пригощатимуть відвідувачів

Фестиваль казок «Гарбузова ніч» на Хмельниччині: чим дивуватимуть та пригощатимуть відвідувачів

У Меджибожі, що на Хмельниччині, 30 жовтня 2021 року планують провести традиційну Гарбузову ніч. Цього року дійство, яке відбуватиметься на території Меджибізької фортеці, матиме тематичне спрямування – буде фестиваль казок.

Передусім, організатори радять не плутати «Гарбузову ніч» з Хеловіном, який також у світі відзначають в ці дні. Адже «Гарбузова ніч» – це фестиваль української культури, українських казок та традицій.

«Гарбузова ніч» у Меджибізькому замку – це сімейний фестиваль, який має об’єднувати довкола казки. Ми його проводимо завжди не просто наприкінці жовтня, а в особливий вечір з суботи на неділю. Чим, запитаєте, він такий особливий? Та тим, що це єдина унікальна доба в усьому році. Це доба, яка має 25 годин. Адже саме в цей час переводять годинники з літнього на зимовий час і завдяки цьому ми маємо цієї доби додаткову годину. Чим не загадковий час, щоб зануритися у казкову атмосферу? – розповідає Ігор Западенко, заступник директора історико-культурного заповідника «Меджибіж».

На фестиваль вже готують казкову програму. Зокрема, будуть покази обласного лялькового театру «Дивень», а також театральні історії добрих друзів Меджибізької фортеці – хранителів історії Зінькова. А ще найрізноманітніші тематичні забави, українська кухня з її казковими смаками, фольклор, містика, музика, танці. І, звісно ж, багато помаранчевих гарбузів.

Детальна програма фестивалю очікується згодом.

Популярні пости