Неділя, 23 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Герої поряд з нами: 17-річний хмельничанин Назар Якубовський до останнього подиху бився за незалежність України

Герої поряд з нами: 17-річний хмельничанин Назар Якубовський до останнього подиху бився за незалежність України

Герої поряд з нами: 17-річний хмельничанин Назар Якубовський до останнього подиху бився за незалежність України

Даний матеріал підготовано в межах проєкту «Герої поряд з нами» за підтримки благодійного фонду «Family-UA». Ми пишемо про Воїнів Хмельниччини – Захисників та Захисниць, які виборювали українську незалежність та продовжують щодня захищати Батьківщину. Одним із них став Назар Якубовський  (позивний «Назарчик»).

Назар Якубовський народився 20.12.1996 року в Хмельницькому. Навчався в гімназії №2. У шкільні роки мріяв бути військовим чи поліцейським. Після закінчення школи не збирався вступати до вузів, а хотів через рік вступити до контрактної армії, – розповідає мама Воїна Інна Якубовська.

Під час Революції Гідності їздив на Майдан. Коли розпочалася неоголошена війна Росії проти України, в серпні 2014 року Назар сказав матері, що їде шукати роботу в Київ, а сам потайки записався у добровольці й був відправлений у зону АТО солдатом добровольчого 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар». Проте юний патріот не був офіційно оформлений у батальйоні.

Мене попросив, аби йому вдень не дзвонила, бо, мовляв, від роботи відволікатиму. Назар пообіцяв, що дзвонитиме сам. І дзвонив, а коли було погано чути, казав, що їде в метро, – додає мама Воїна.

Зник безвісти Назар Якубовський 05.09.2014 року, коли військова колона, де він перебував, потрапила в засідку ворога на трасі Луганськ-Щастя поблизу с. Весела Гора (Слов’яносербський район). 

 – У м. Хмельницькому разом зі слідчим стали давати запити в Луганську і Донецьку області. Але звідти нічого втішного не надходило, відповідь була одна – немає такого, – розповідає Інна Ігорівна.

Свого сина мама вирішила шукати через проведення експертизи ДНК. Якось до неї подзвонив невідомий і сказав: “Вы мама Назара? Вы его не ищите. Назар погиб еще 5 сентября. Погиб на Луганщине, возле поселка Счастье…”

01.10.2014 року айдарівця Якубовського Н. О., разом з іншими, поховали місцеві жителі в с. Чмерівка Старобільського району Луганської області, як невпізнаних, взявши аналізи ДНК. Саме за експертизою ДНК з часом вдалося ідентифікувати тіло загиблого.

Старобільські волонтери зібрали кошти на цинкову труну, щоб доставити Назара до м. Хмельницького. 26.03.2015 року Назар перепохований на кладовищі с. Шаровечка, – додає пані Інна.

  • Назар Якубовський Указом №18 від 24 липня 2016 р. нагороджений українською недержавною нагородою орденом “Народний Герой України” (посмертно).
  • Згідно з рішенням п’ятої сесії Хмельницької міської ради №1 від 16 березня 2016 р., нагороджений Почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага» жителів м. Хмельницького (посмертно).
  • На вшанування пам’яті Назара Якубовського 13.10.2016 року відкрито меморіальну дошку на фасаді Хмельницької гімназії №2, де вчився Герой. 
  • Рішенням дев’ятої сесії Хмельницької міської ради № 3 від 26 жовтня 2016 р., присвоєно звання “Почесний громадянин міста Хмельницького” (посмертно).
  • Указом Президента України № 335/2020 від 21 серпня 2020 року, “за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм”, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.