П’ятниця, 24 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Герої поряд з нами: хмельничанин Михайло Вощина пішов на фронт добровольцем боронити Україну

Герої поряд з нами: хмельничанин Михайло Вощина пішов на фронт добровольцем боронити Україну

Герої поряд з нами: хмельничанин Михайло Вощина пішов на фронт добровольцем боронити Україну

Даний матеріал підготовано в межах проєкту «Герої поряд з нами» за підтримки благодійного фонду «Family-UA». Ми пишемо про Воїнів Хмельниччини – Захисників та Захисниць, які виборювали українську незалежність та продовжують щодня захищати Батьківщину. Одним із них став Михайло Вощина з Хмельницького.

Михайло Вощина вирушив на фронт добровольцем. Загинув військовослужбовець Львівського прикордонного загону в районі села Григорівка Донецької області 18 липня 2023 року внаслідок поранень, несумісних із життям.

– Михайло навчався в школі №5. Любив і добре знав математику, фізику, і особливо — хімію. Вдома на кухонному столі часто експериментував, досліджуючи властивості хімічних сполук, — розповідає батько Юрій Макарович Вощина.

Після закінчення 11 класу школи пішов учнем токаря на завод «Катіон» і освоїв цю професію, одержавши четвертий розряд. Одночасно вступив на вечірній факультет інституту і провчився два курси.

У 1991 році був призваний в армію. Служив у Прибалтиці десантником. Здійснив 17 стрибків з парашутом, освоїв гранатомет і кулемет. Продовжував службу в Молдові та Закарпатті в званні прапорщика. Пізніше – у прикордонних військах, кінологом, спеціалізувався на розмінуванні

Син був скромним, невибагливим, до того ж любив хазяйнувати на кухні. Із задоволенням готував салати, тортики, угорські та чеські страви. Був доброзичливим і щирим, завжди допомагав і підтримував тих, хто потрапляв в біду. Не вживав спиртного, не курив, не лихословив і не сприймав тих, хто не міг керувати своїми емоціями. Його поважали і любили друзі. Міша так і не одружився, бо не стрілася йому дівчина, схожа на маму, яку він дуже любив…, – продовжує Юрій Макарович

У березні 2022 року Михайло Вощина добровольцем пішов на фронт боронити Україну від російських загарбників. У той фатальний вівторок 18 липня 2023 року потрапив під артилерійський обстріл та одержав поранення, несумісне з життям. Було йому лише 50 років.

– Хочу його охарактеризувати як людину дуже чуйну, тому що коли у мене було горе, він дуже підтримав. Михайло завжди був такий привітний, звав у гості. Загинув, як Герой. Світла пам’ять йому, ми будемо завжди пам’ятати Михайла і сумувати за ним, — розповідає однокласниця Людмила Пирогова.

Попрощалися з Михайлом Вощиною у Хмельницькому 24 липня 2023 року. Захиснику було 50 років. У військового залишились батько та дядько.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.