Вівторок, 28 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Стратегія реформи шкільного харчування: на Хмельниччині відбувся регіональний форум

Стратегія реформи шкільного харчування: на Хмельниччині відбувся регіональний форум

Стратегія реформи шкільного харчування: на Хмельниччині відбувся регіональний форум

На Хмельниччині відбувся регіональний форум з питань реалізації в області Стратегії реформи шкільного харчування на період до 2027 року. Він увійшов до низки подібних форумів, що вже відбулися в інших регіонах України.

Розпочалася зустріч із відеовітання першої леді України Олени Зеленської, яка у 2020 році ініціювала дану реформу. За її словами, реформа ставить за мету впровадження системи контролю якості продуктів, продовження модернізації харчових блоків та популяризацію культури здорового харчування в суспільстві.

Головне – це якість, смак та здорове харчування. Переконаний, що сьогоднішня дискусія спільно з координаторами цього проєкту надасть нам методичні рекомендації, поділиться досвідом та різними варіантами впровадження цієї програми в закладах освіти. Усім бажаю плідної та активної роботи, – зазначив перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін.

У ході форуму Голова правління Національної асоціації громадського харчування Орест Степаняк презентував Стратегію реформування системи шкільного харчування, передбачену на 2023-2027 роки. Також він детальніше розповів учасникам про суть Стратегії та шляхи її реалізації, зокрема про три технологічні моделі, які дадуть можливість громадам працювати ефективно. Перша – коли їжа готується в школі; друга, так звана, “опорна кухня” – коли в одній школі готується їжа для декількох закладів; третя – Фабрика-кухня, де готуватиметься їжа для великої кількості дітей і потім доставлятиметься в заклади. Також він продемонстрував плани проєктів таких кухонь та яким чином вони можуть функціонувати.

Впродовж двох минулих років Хмельницька область освоїла 4 млн грн державної субвенції та близько 1 млн грн з обласного бюджету для впровадження новітньої системи харчування, однак повномасштабне вторгнення уповільнило реалізацію багатьох запланованих заходів щодо покращення цієї сфери. На сьогодні в області прикладною є Старокостянтинівська громада, яка вдало реалізувала передові ідеї харчування у закладах освіти, а саме впровадження кейтерингу у школах, – зауважив заступник начальника ОВА Володимир Юр’єв.

Також учасники та експерти форуму обговорили актуальні питання, які стосуються впровадження нових форм і моделей харчування в закладах освіти, шляхи створення кулінарного хабу на базі ДНЗ “Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг”, кадровий потенціал реформи, підготовку і перекваліфікацію кухарів, модернізацію харчоблоків, сучасні технології вирощування екологічно чистої овочевої продукції для закладів освіти Хмельниччини тощо.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.