Неділя, 14 Липня
Shadow
Головна » Актуально » » «Герої поряд з нами»: Микола Ментух виборював незалежність України та віддав за неї життя під Бахмутом

«Герої поряд з нами»: Микола Ментух виборював незалежність України та віддав за неї життя під Бахмутом

«Герої поряд з нами»: Микола Ментух виборював незалежність України та віддав за неї життя під Бахмутом

Даний матеріал підготовано в межах проєкту «Герої поряд з нами» за підтримки благодійного фонду «Family-UA». Ми пишемо про Воїнів Хмельниччини – Захисників та Захисниць, що виборюють українську незалежність. Одним із них став прикордонник Ментух Микола Васильович, який віддав життя за Україну.

Ментух Микола Васильович народився 29 травня 1973 у с. Воронівці Теофіпольського району Хмельницької області. Загинув 1 квітня 2023 року в бою за місто Бахмут на Донеччині. Захисник отримав смертельне вогнепальне поранення шиї та грудної клітки під час мінометного та артилерійського обстрілу з боку окупантів. У травні йому б виповнилося 50 років.

– Микола народився в селі Воронівці Хмельницької області. Закінчив Теофіпольське середнє професійно-технічне училище. Працював водієм, доглядальником худоби. Обожнював дітей. Любив працювати біля землі і займатися господарством, – розповідають його рідні.

Під час повномасштабної війни чоловік поповнив лави Державної прикордонної служби України. Він хотів захистити свій дім та родину від ворога. Проходив службу в Донецькому прикордонному загоні. Обіймав посаду інспектора прикордонної служби першої категорії-снайпера прикордонної застави вогневої підтримки комендатури швидкого реагування.

Він був дуже доброю людиною. Всім намагався допомогти, нікому не відмовляв. Дуже любив працювати біля землі, любив худобу, коней, – розповідала дружина Галина.

Сестра Захисника Зінаїда Чайка теж наголошувала, що Микола був доброю, світлою, трудолюбивою людиною, патріотом своєї країни.

У колі його друзів були діти, ровесники і люди похилого віку, яким він любив допомагати. Дуже багато ще мріяв зробити у своєму житті, але окупанти вкрали у нього всі мрії і найголовнішу цінність – життя, – додала сестра Героя.

Поховали Захисника в селі Мар’янівка на Хмельниччині, де він жив із родиною. У Миколи залишилися дружина Галина, донька Наталія, онучка Полінка, сестри Зінаїда та Ольга.

У жовтні Миколі Ментуху посмертно присвоїли звання сержант та нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня. У серпні цього року сестра загиблого створила петицію на сайті звернень до глави держави. Вона просила президента нагородити військового почесним званням Героя України. Петиція набрала 25 260 голосів із 25 тисяч необхідних. Збір підписів завершено. Нині вона перебуває на розгляді президента.

Дуже хочеться, щоб Україна знала своїх Героїв! Цінуйте можливість жити завдяки нашим Воїнам і Героям. Пам’ятайте ціну волі і життя під нашим українським небом! – наголосила сестра Зінаїда.

Популярні пости