Вівторок, 21 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Глава Держкосмосу розповів про стан супутника “Січ-2-30”

Глава Держкосмосу розповів про стан супутника “Січ-2-30”

Глава Держкосмосу розповів про стан супутника “Січ-2-30”
Глава Держкосмосу Володимир Тафтай розповів про ситуацію із супутником “Січ-2-30”. Супутник запустили в космос місяць тому, 13 січня. Згодом із ним встановили зв’язок у центрі космічного зв’язку у Дунаївцях, що на Хмельниччині.

Тоді йшлось про те, що стабілізація супутника має тривати впродовж двох місяців, однак згодом із “Січ-2-30” втратився зв’язок. Наразі Володимир Тафтай пояснив, що зараз відбувається із супутником. Цю інформацію учора, 11 лютого, він оприлюднив у себе у фейсбук.

Глава Держкосмосу розповів про те, що бортова апаратура супутника працездатна, однак його батареї не можуть достатньо заряджатись, оскільки:

“Орієнтація апарату залишилася такою, коли на робочі поверхні сонячної батареї потрапляє лише відбите від поверхні Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під досить малим кутом. Супутник перезавантажився та почав працювати у режимі енергозбереження. Ми очікуємо, що протягом 1-1,5 місяців просторове положення стане сприятливим для накопичення електроенергії, що дасть можливість привести орієнтацію до штатної.”

Зі слів Володимира Тафтая, вони мають ще місяць (до 13 березня), аби врегулювати всі нюанси із “Січ-2-30”.

Головне фото: запуск “Січ-2-30”, фб-профіль Володимир Тафтай

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.