П’ятниця, 28 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Супутник Січ-2-30 уже на орбіті та передав перші сигнали центру космічного зв’язку у Дунаївцях

Супутник Січ-2-30 уже на орбіті та передав перші сигнали центру космічного зв’язку у Дунаївцях

Супутник Січ-2-30 уже на орбіті та передав перші сигнали центру космічного зв’язку у Дунаївцях

Супутник Січ-2-30, який учора, 13 січня, у космос відправила ракета компанії Ілона Маска SpaseX, уже на орбіті. Супутник передав перші сигнали центру космічного зв’язку, що у Дунаївцях. Про це на своїй офіційній сторінці у соцмережі фейсбук повідомили у Національному центрі управління та випробувань космічних засобів.

– Протягом двох місяців, відбуватиметься стабілізація КА «Січ-2-30» на орбіті, перевірка роботи сонячних батарей, корекція та налагодження всіх систем. На 9 добу ми отримаємо перший знімок, і після цього до Центру космічного зв’язку в м. Дунаївці (Хмельницька область) розпочнуть надходити дані у повному обсязі, – йдеться у повідомленні.

Також за темою: Наземна станція управління космічним апаратом «Січ 2-30» готова до льотних випробувань: на Хмельниччині тестували наземний сегмент

Січ-2-30 – перший власний супутник Україні на орбіті, передає ВВС. Він має виконувати цивільні завдання, також за його допомогою можна проводити і наукові дослідження. Попри це він має змогу передавати дані, необхідні для оборони України.

На зображенні може бути: 11 людей та люди стоять

– У Держкосмосі кажуть про інформацію щодо створення інженерних споруд, – йдеться у тексті.

– Запуск [супутника ред.] дає можливість Україні оновити навички самостійного керування супутниками. Ми знову отримаємо досвідчений персонал, який вміє управляти супутником, оскільки за 10 років частина спеціалістів, які це вміли, пішла, а нові, які не вміють, прийшли, – прокоментував виданню експерт з аерокосмічної сфери, ексрадник голови Державного космічного агентства Андрій Колесник.

До 2025 року Україна планує вивести на орбіту ще сім супутників. З них – шість апаратів високої просторової розрізненості (1 метр) та один надвисокої (0,5 метра).

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.