Неділя, 5 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Інформвійна на медичному полі: Росія атакує е-систему охорони здоров’я

Інформвійна на медичному полі: Росія атакує е-систему охорони здоров’я

Інформвійна на медичному полі: Росія атакує е-систему охорони здоров’я

У жовтні країна-агресор запусила в Україні кампанію проти вакцинації задля збільшення смертності українців. Про це йдеться у звіті РНБО від 27 жовтня.

У звіті наочно продемонстровано, як за допомогою мережі засобів масової комунікації, зокрема в соціальних мережах та месенджерах, поширюються повідомлення про начебто негативні наслідки вакцинації.

У своєму звіті представники РНБО акцентують на українських політичних, як вони себе самі позиціонують, Telegram-каналах, що пов’язані з РФ.

Вони просувають деструктивні наративи за допомогою як публікацій, так і ботів у коментарях до них.

 

У своїх публікаціях автори каналу посилаються на “дослідження Університету Джона Хопкінса”. Насправді там подається статистика з YouTube-каналу під назвою Joel Smalley. У самому Університеті Джонса Хопкінса немає такого працівника. При цьому, на теренах Росії лунають інші наративи.

Інформаційної атаки зазнала й електронна система охорони здоров’я. Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич:

Останніми днями в інформаційному просторі з’являються відверто неправдиві статті, що стосуються реформ електронних лікарняних та загалом роботи електронної системи охорони здоров’я. У всіх матеріалах використовуються уже знайомі наративи російського телебачення про те, що система не витримує, а люди відмовляються від отримання послуг.

– Зі слів Карчевич, такі меседжі поширює група проросійських видань, а їх метою є спровокувати недовіру до державних медичних послуг, зокрема, та дестабілізувати ситуацію у системі охорони здоров’я, загалом. Водночас вона наголосила на стабільності роботи е-системи,- передає УП.

Популярні пости