Субота, 19 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Історики знайшли безвісти зниклого фронтовика з Улашанівської ТГ (відео)

Історики знайшли безвісти зниклого фронтовика з Улашанівської ТГ (відео)

Історики знайшли безвісти зниклого фронтовика з Улашанівської ТГ (відео)

Впродовж 80 років Василь Андрійович Левунець із села Янушівка (нині Іванівка Улашанівської ТГ) вважався зниклим безвісти.

Про те, що знайшли поховання їх земляка, громаді повідомили напередодні Дня перемоги та примирення.

У Славутському історичному музеї пролунав дзвінок від керівника Товкмацького військово-історичного пошукового товариства «Вотан» Ріфата Гейченко, який повідомив новину, що знайдено останки Левунця Василя Андрійовича.

Солдат був похований за кілометр від села Мала Білозерка Запорізької області.

– З особистих речей при ньому була знайдена саперна лопата, ремінь і смертний жетон, у якому розміщена інформація про загиблого земляка. Приблизний час загибелі червоноармійця – 24-28 вересня. Він похований на місці бою своїми ж бойовими побратимами. Окрім того, за словами пошуковця, у травні 2021 року здійснено перепоховання 97 загиблих солдат 18 армії з усіма військовими почестями, і серед них є Левунець Василь Андрійович.   

Особисті речі, медальйон загиблого та землю із місця його поховання родині передали 7 травня. Частину речей сім’я Василя Андрійовича передала у фонди Славутського історичного музею, де вони доповнять історичну експозицію.

Василь Андрійович Левунець народився 1912 року. Він загинув під час запеклих боїв у вересні 1941-го. В цей рік народився його третій, наймолодший, син Микола. Без батька лишились ще дві його доньки Марія та Ганна. Дітей самостійно виховувала дружина Василя Андрійовича – Тодося.

Улашанівська громада щиро дякує Товкмацькому військово-історичному пошуковому товариству «Вотан», зокрема, його керівнику Ріфату Гейченко, пошуковцям загонів «Вертикаль» та «Рубіж» Володимиру Сапальову та Олександру Маковію.

Також за темою: До 8-9 травня в Шепетівці цукровики облагородили Пам’ятник невідомому солдату

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.