Вівторок, 17 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Не знав, що відмова від проходження перевірки на стан сп’яніння – правопорушення: славутчанин апелював судове рішення

Не знав, що відмова від проходження перевірки на стан сп’яніння – правопорушення: славутчанин апелював судове рішення

Не знав, що відмова від проходження перевірки на стан сп’яніння – правопорушення: славутчанин апелював судове рішення

Чоловіка за кермом поліція зупинила минулого року. Увечері 7 жовтня 2021 року на вул. Богдана Хмельницького у м. Славута правоохоронці зупинили ВАЗ 2105. Зауваживши ознаки алкогольного сп’яніння (запах алкоголю, виражене тремтіння рук, порушення рухів) у водія, правоохоронці запропонували йому пройти огляд на стан тверезості. Однак, кермувальник відмовився. Про це йдеться у матеріалах суду.

Славутський міськрайонний суд визнав водія винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та наклав на нього адміністративне стягнення у виді 17000 гривень штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 рік.

Захисник чоловіка оскаржив це рішення. З його слів, під час розгляду не врахували того, що, як пояснив кермувальник, він не знав про те, що правопорушенням є і відмова від проходження огляду на стан сп’яніння.

Крім того, адвокат вказав, що в матеріалах справи немає направлення для проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння в медичному закладі, у протоколі про адмінправопорушення не зазначено, за допомогою якого технічного засобу проводилась фіксація правопорушення, а тому такий відеозапис є неналежним доказом, як і Акт на огляд водія ТЗ з метою виявлення стану сп`яніння, оскільки його склали без водія.

На переконання адвоката, у діях його підзахисного не було складу адмінправопорушення, а тому він апелював щодо скасування та закриття провадження. Однак, при цьому, як зауважує суд, п. 2.5. ПДР зобов’язує водія, за вимогою правоохоронців, в установленому порядку пройти медичний огляд для визначення стану алкогольного сп’яніння. Водночас, згідно зі до ст. 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно дотримуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

«Отже, незнання [водія] про те, що відмова від проходження огляду на стан сп`яніння є правопорушенням, не звільняє його від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП», – йдеться в постанові ХАС.

Також присутні докази, що спростовують доводи сторони захисту. Так, на відео зафіксовано те, як правоохоронець роз’яснює водієві наслідки відмови від проходження огляду, зокрема те, що щодо нього буде складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП, з чим той погодився.

Щодо відсутності в матеріалах справи направлення на огляд для виявлення стану сп`яніння, то ХАС зазначає, що його складають тоді, коли водій погоджується на проходження такого огляду в медичному закладі. Позаяк водій категорично відмовився від цієї процедури, направлення ніхто не оформлював.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.