Неділя, 25 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Ізяславський районний суд шукає кандидатів у присяжні

Ізяславський районний суд шукає кандидатів у присяжні

Ізяславський районний суд шукає кандидатів у присяжні

В Ізяславській громаді оголосили про пошук кандидатів у присяжні місцевого суду. Які вимоги та умови – далі в матеріалі.

8 людей потребують для формування списку присяжних. Відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та подання Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області повідомляється про пошук кандидатів у присяжні Ізяславського районного суду. Про це йдеться на офіційному сайті громади.

Хто може стати присяжним

Присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція суду, якщо інше не визначено законом.

Не можуть стати присяжними громадяни:

  • визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
  • які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;
  • які мають незняту чи непогашену судимість;
  • народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;
  • особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
  • громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;
  • особи, які не володіють державною мовою.

Включена до списку присяжних особа, у такому разі, зобов’язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя.

Громадянам, які виявили бажання бути включеними до списку присяжних, необхідно подати до 16 січня 2023 року відповідну заяву до відділу організаційно-кадрової роботи апарату виконавчого комітету Ізяславської міської ради (за адресою: м. Ізяслав, вул. Грушевського, 5, ІІ поверх).

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.