Четвер, 28 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Карієсові краще запобігти, ніж лікувати: про хворобу розповідають лікарі “Фенікс-Дент”

Карієсові краще запобігти, ніж лікувати: про хворобу розповідають лікарі “Фенікс-Дент”

Карієсові краще запобігти, ніж лікувати: про хворобу розповідають лікарі “Фенікс-Дент”

Карієс є однією із найбільш рекламованих у світі хвороб. Аби запобігти чи уберегтись від нього, дев’ять із десяти лікарів у телевізорі радять тисячу і одну зубну пасту, ополіскувач чи нитку. Насправді ж проблема криється глибше – пояснюють медики у житті. У Всесвітній день боротьби із карієсом наші журналісти розпитали лікарів клініки “Фенікс-Дент” про основні кроки запобігання цій хворобі.

Де болить карієс?

Ми звикли звертатись до лікаря, коли “вже болить”. У варіанті з карієсом це – вже запущений процес. На початковому етапі цю хворобу у домашніх умовах виявити майже неможливо. У “Фенікс-Дент” лікарі радять уважно слідкувати за змінами у порожнині рота. Вас має стривожити:

  • якщо у вас з‘явилася підвищена чутливість на хімічні та температурні подразники;
  • якщо зуб змінив колір (часто у пришийкових зонах карієс сприймають як наліт);
  • якщо з‘явилися ямки, нерівності, дирочки на поверхні зуба.

У всіх цих випадках варто записатися до стоматолога.

Half of British people unhappy with their teeth, study claims | The  Independent | The Independent

Звідки береться карієс та як йому запобігти

Медики пояснюють: карієс потрібно лікувати і дорослим, і дітям. Думка про те, що хвороба тимчасова, бо зуби молочні і випадуть, – хибна.

Під тимчасовими зубами є зачатки постійних, які можуть страждати через захворювання молочних. Тому карієс молочних зубів потрібно завжди лікувати! – наголошують медики.

У дітей причиною карієсу може бути:

  • погана гігієна ротової порожнини;
  • надмірне вживання солодощів та інших швидких вуглеводів за недостатньої гігієни порожнини рота;
  • низький ступінь мінералізації твердих тканин молочних зубів. Причиною цього може бути приймання деяких медикаментів, дефіцит кальцію та фтору у дитини, фактори під час внутрішньоутробного розвитку;
  • передача хвороботворних мікроорганізмів від батьків до дитини під час спільного використання однієї ложки чи чашки;
  • постійне використання пустушки чи пляшечки, коли під час постійного та тривалого використання предмету утворюється несприятливе середовище.
Здорова усмішка – запорука успішної людини | Блоги БДМУ

У дорослих карієс може спровокувати погана або недостатня гігієна ротової порожнини. Як пояснюють лікарі, це – найчастіша причина, що спричиняє карієс. Наліт, що залишається на поверхні зуба, містить бактерії. Ті, у ході своєї життєдіяльності, здатні руйнувати емаль.

Саме тому їжа, така як частинки м‘яса та шкірочка фруктів чи овочів між зубами, може спровокувати розвиток карієсу у міжзубних проміжках. Для очищення зубних поверхонь з усіх сторін рекомендуємо використовувати зубні йоршики, флос та водний ірригатор.

На зображенні може бути: текст

При цьому, пояснюють медики, домашньої гігієни вашим зубам недостатньо. Зубна щітка, паста та, навіть, флос не можуть позбавити ваші зуби від нальоту та каменю.

Саме тому необхідно раз у 6 місяців приходити на професійну гігієну порожнини рота у стоматологічну клініку, де за допомогою спеціальних приладів та інструментів ми ретельно очистимо всі поверхні зубів від каменю та нальоту, завдяки чому ми знищуємо середовище розвитку хвороботворних організмів, – кажуть стоматологи.

У країнах, де профілактика – на високому рівні, населення рідко страждає від серйозних зубних захворювань та карієсу.

Тому рекомендуємо відвідувати стоматолога для професійної гігієни порожнини рота двічі на рік. Саме під час такого відвідування лікар зможе зафіксувати всі зміни в ротовій порожнині. І навіть, якщо у вас буде карієс, то на початковій стадії його набагато простіше зупинити і вилікувати! – додають у “Фенікс-Дент”.

В окремих випадках та при певних діагнозах слід проводити повторну професійну гігієну щотримісяці.

– Під час професійної гігієни ротової порожнини у вас є можливість почистити всі поверхні своїх зубів спеціальними інструментами. Лікар-стоматолог використовує ультразвукові насадки, щоб знищити зубний камінь, який розташовується над яснами та під ними, – розповідають медики. – Ми у «Фенікс-Дент» використовуємо також содоструний апарат, який під тиском очищує поверхню зубів від нальоту та залишків усіх патогенних мікроорганізмів.

На зображенні може бути: 1 особа, стоїть та у приміщенні

Навіть, якщо ви вже мали попереднє лікування і у вас стоїть пломба, то це не означає, що карієс “не повернеться”. Пломба, хай якою би якісною вона не була, має свій термін придатності. Після нього, у середньому це 3-5 років, вона не може бути повністю герметичною.

– З часом у пломбувальному матеріалі з‘являються тріщини, зникає крайове прилягання. Через це, в середину зуба можуть проникнути патогенні мікроорганізми, які швидко руйнують тверді тканини зуба. Також серед причин вторинного карієсу може бути відсутність належної гігієни, неправильний прикус, різка зміна холодної та гарячої температури їжі/ напоїв, не повністю відпрепаровані пошкоджені тканини зуба перед пломбуванням, – кажуть медики.

Тому лікарі наголошують на постійному профілактичному огляді у лікаря, який зможе помітити всі потенційні загрози для вашого здоров’я, усунути їх на “безпечно-безболісному” етапі, аби ваша посмішка була щасливою та здоровою.

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та у приміщенні

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.