П’ятниця, 24 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Хлібне серце Шепетівщини: у Крупецькому ліцеї відкрили кулінарний коворкінг

Хлібне серце Шепетівщини: у Крупецькому ліцеї відкрили кулінарний коворкінг

Хлібне серце Шепетівщини: у Крупецькому ліцеї відкрили кулінарний коворкінг

Цієї п’ятниці у ліцеї Крупецької громади відкрили кулінарний коворкінг. Для того, аби це стало можливим, у закладі написали ґрантову зявку та виграли престижний конкурс. Про шлях до створення, формати роботи та волонтерські ініціативи коворкінгу в інтерв’ю нашому виданню розповіла директорка ліцею Тетяна Бережна.

У липні цього року заявка на створення у ліцеї кулінарного коворкінгу стала однією із п’ятьох, що отримали фінансування від Ради Європи. Загалом, аби отримати ці кошти, надійшло понад півсотні заявок від українських шкіл.

Про конкурс ми дізналися від голови громади Валерія Михалюка, – розповідає Тетяна Бережна. – Реалізація ґрантових програм та проєктів – одна із можливостей для розвитку, а тому ми подалися. Ми розписали свій досвід у втіленні проєктів, у заявці детально обґрунтували необхідність у ліцеї кулінарного коворкінгу. Так, стали тим закладом, що увійшов у топ-5 цього конкурсу.

Крупецький ліцей – єдиний навчальний заклад, що реалізує концепт кулінарного коворкінгу.

Потребували саме такого, пояснює пані Тетяна, адже не мали достатнього матеріально-технічного забезпечення, аби по максимуму закривати потребу у навчанні дітей кулінарії. Адже попит був.

Також у коворкінгу можуть працювати ВПО – спекти собі хліб чи приготувати інші смаколики.

“Зараз ми робимо акцент на випічці: хліб, здоба, тістечка. Учасники та учасниці коворкінгу зібрали у майстринь рецепти хлібних виробів – традиційних, архаїчних та авторських. Ці рецепти ми сформували у збірку, яку вже встигли видати.”

Частину рецептів, додає пані Тетяна, вони вже встигли спробувати. Смаколики, випечені у коворкінгу, вони презентували та реалізовували на благодійних ярмарках, які на підтримку війська відбувалися у громаді.

Паляниці, хліби різних видів (у тому числі, унікальні: на сироватці, молоці, висівках), вафлі та інша випічка, яку вже готують у Крупецькому ліцеї, закріплює за ними бренд “хлібного серця” Шепетівщини.

Далі – більше, – ділиться планами директорка закладу.

Довідка:

Шкільний коворкінг – творчий чи виробничий простір, де учні та учениці не лише навчаються, а й створюють продукти, вироби, які можуть реалізувати для потреб громади чи соціальних проєктів.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.