Четвер, 28 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Хмельничанка Ольга Тимченко 80 разів їздила на схід України: як допомагала військовим та з якими труднощами зіштовхувалась

Хмельничанка Ольга Тимченко 80 разів їздила на схід України: як допомагала військовим та з якими труднощами зіштовхувалась

Хмельничанка Ольга Тимченко 80 разів їздила на схід України: як допомагала військовим та з якими труднощами зіштовхувалась

Волонтерка Ольга Тимченко з Красилова, що на Хмельниччині, з 2015 року розпочала їздити на схід. Каже, що це була не просто допомога добровольцям та військовим, а – основна діяльність її життя на той момент. Про це волонтерка розповіла Суспільному.

Широкіне, що в Донецькій області, не забуду ніколи, а саме ті тюльпани під зруйнованими будинками, які напровесні розцвітали з-під руїн, – розповідає Ольга Тимченко. –  Люди передавали на фронт все, що могли, давали те, що вдома самі для себе готували. Це було все: м’ясо, якісь закрутки на зиму, овочі, фрукти, одяг.

Волонтерка вже 80 разів була на сході України. За одну поїздку проїжджала по 5 тисяч кілометрів, аби зібрати допомогу українським військовим та добровольцям на схід.

– Під перший обстріл потрапили неподалік Широкіного. На сході мене вразила розповідь молодого воїна, з яким ми піднялися в напіврозвалене приміщення. Зі сльозами на очах тоді він сказав: “Наскільки важливо, що ви є сьогодні тут. Я давно вже не бачив матір свою. Я їй не можу розказати того, що тут відбувається, що я бачу, що я переживаю щодня. Але наша впевненість, що ми тут маємо стояти, – це крайня точка, яку ми маємо зберегти для України. Ми ризикуємо найдорожчим – це життям. Але ми вже звідси не підемо”, – розповідає волонтерка.

Під час розмови, Ольга Тимченко зізнається, що найважче те, коли розмовляєш з людиною, а потім приїжджаєш за два тижні, а людина вже загинула.

Йому так хотілося виговоритися. І так сталося, що через деякий час ми знову приїхали, а його нема. Мама його навіть спочатку не знала, де він був. Звісно, потім воно дізналась. Тому після загибелі молодого воїна вже не могла не їздити на схід, – додає пані Ольга.

Під час поїздок було по-різному. Пригадує, як у Золотому заблукали в сірій зоні, а транспорт, на якому їхали, застряг. Однак, все обійшлося добре.

– Наше щастя, що з пітьми десь взявся КАМаз. Була думка, що цн російський транспорт, що все – нам вже тут кінець прийшов. Але це, виявляється, наші хлопці, українська мова просто прозвучала: «Ви хто?». Хоч і з автоматами, ми чіплялись за них, за шиї, – зазначає волонтерка.

Про те, що Ольга їздить на схід, її родина не знала, адже жінка зазначала, що їздить зі своєю командою служби у справах дітей десь відпочити на кілька днів. Сім’я вже дізналася тоді, коли волонтерка потрапила у важку перипетію за Катеринівкою.

– Я вже розуміла, що це буде не справедливо до своїх членів сім’ї, що вони мають знати, куди я збираюсь і що може статися, – каже Ольга Тимченко.

Крім того, жінка зауважила, що їздили й по передовій лінії оборони, починали заходити з Маріупольського напрямку, з Арати, а завершували в Луганській області. Наразі, з 2019 року, Ольга не їздить на схід, бо не має власного транспорту. З українськими воїнами підтримує зв’язок і за необхідності надсилає посилки.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.