Четвер, 30 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Хмельниччина: які штрафи загрожують за придбання «нелегальної» ялинки

Хмельниччина: які штрафи загрожують за придбання «нелегальної» ялинки

Хмельниччина: які штрафи загрожують  за придбання «нелегальної» ялинки

На Хмельниччині Державна екологічна інспекція розпочала операцію «Новорічна ялинка – 2022». Наразі спільно з правоохоронними органами та державною лісовою охороною створені мобільні групи, які під час проведення перевірок виявлятимуть порушників як в лісі, так і на ринках.

Купуючи новорічну ялинку, варто знати, що в легальної обов’язково має бути чіп, а на ньому – написаний номер. Ввівши цей номер на спеціальному сайті, можна отримати всю інформацію про дерево: де його виростили, кому воно належить, – зауважили в інспекції.

Зазвичай ялинки вирощують у державних лісгоспах. Однак, якщо ялинку або сосну вирощено на власній або орендованій земельній ділянці, власник має мати документи, що підтверджують законність походження дерева.

Це можуть бути документи на право власності на земельну ділянку або право постійного користування земельною ділянкою та довідка з органу місцевого самоврядування з інформацією про походження лісопродукції, – роз’яснюють фахівці.

Зазначимо, що у грудні-січні потроюється розмір збитків за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року та помножується на розмір річної індексаціх такс. Враховуючи мінімальний розмір штрафу і збитків, одне нелегальне дерево обійдеться громадянам у 1054,82 грн, а для посадових осіб – 3094,82 грн.

Також передбачено штраф і для покупця нелегальної ялинки – від 510 до 1700 грн з конфіскацією незаконно купленого дерева.

– Ми закликає кожного бути екологічно свідомим: не винищувати лісові насадження та не купувати ялинки без маркування. А в разі виявлення фактів незаконних порубок новорічних красунь, або їх реалізації, повідомляти на «Гарячу лінію» Інспекції за номером: (0382) 70-28-39, – зазначили в Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області.

Також за темою: Легальна ялинка: ізяславські лісівники пояснюють, як перевірити зелену красуню

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.