Четвер, 1 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Хмельниччина стане комунікаційним майданчиком для міжнародних донорських організацій

Хмельниччина стане комунікаційним майданчиком для міжнародних донорських організацій

Хмельниччина стане комунікаційним майданчиком для міжнародних донорських організацій

Ініцативу презентували в Хмельницькій ОВА. Онлайн та офлайн до зустрічі долучилися представники понад 30 міжнародних організацій, фондів та проєктів, які опікуються долею українців в умовах військової агресії, представники ОВА, волонтери та медійники.

– З початком війни ми зіткнулися з великою кількістю запитів від міжнародних організацій, громад та громадян щодо надання та отримання допомоги, – зазначив Володимир Юр’єв, розповідаючи про цей проєкт. – У певний момент ми зрозуміли, що цей потік запитів потребує систематизації. Сьогодні ми презентуємо партнерський майданчик міжнародної допомоги при Хмельницькій обласній військовій адміністрації, який має стати комунікаційною платформою для всіх, хто прагне допомагати Хмельниччині, та всіх, хто сам потребує допомоги.

За офіційними даними, нині у Хмельницькій області перебуває понад 130 тисяч людей, які приїхали в наш край, втікаючи від війни. Як пояснив заступник голови ОВА:

– Налагодження системного та ефективного діалогу з міжнародними партнерами, донорськими організаціями, установами для надання допомоги внутрішньо переміщеним особам та мешканцям області є надзвичайно важливим завданням.

Від перших днів великого вторгнення на Хмельниччині розпочав свою роботу гуманітарний штаб, що займався такими питаннями. Тож, працівники цього штабу мають значний досвід роботи з благодіниками та мають “розуміння основної проблематики і запитів, що виникають в процесі надання допомоги саме в нашому регіоні”.

– Завдяки роботі цілодобового кол-центру при штабі координувалися найрізноманітніші питання – від пошуку житла до релокації підприємств з окупованих регіонів. Ця робота має вийти на новий рівень саме завдяки можливості обміну інформацією через партнерський майданчик міжнародної допомоги при Хмельницькій ОВА. У планах – створення інтерактивної карти області, яка міститиме всі необхідні відомості та контактні дані з усіх громад, – зазначає Юр’єв.

У діалозі йшлося про вже набутий нашим регіоном досвід, механізми та принципи залучення та розподілу допомоги для регіону.

Зокрема присутніх ознайомили з результатами роботи гуманітарного штабу та кол-центру, Освітнього хабу Хмельниччини, а також презентували приклади успішної співпраці з міжнародними місцевими донорами та розповіли про нагальні потреби області і проєкти, реалізація яких є для мешканців Хмельниччини дуже важливою. Про свою діяльність та досвід співпраці з ОВА та іншими органами влади розповіли представники  БФ «Захисти Хмельниччину», Агенції регіонального розвитку Хмельницької області, Об’єднання волонтерів “Захист”.

Включились до діалогу представники Міжнародної організації з міграції, Всесвітньої організації охорони здоров’я, Офісу ООН з координації гуманітарних питань, шведсько-українського проєкту “Підтримка децентралізації в Україні”, “Terre de hommes” та багатьох інших. Спікери розповіли про проєкти, які вже встигли розпочати та нині координують, та про плани щодо розширення обсягів та сфери їх діяльності.

Обговорювалися як проєкти з безпосередньої підтримки внутрішньо переміщених осіб, наприклад, облаштування та ремонт житла, забезпечення засобами гігієни, одягом тощо, так і більш глобальні, розраховані на перспективу, наприклад, навчання лікарів особливостям роботи з пацієнтами з посттравматичними стресовими розладами, проєкти з навчання, працевлаштування та реінтеграції ВПО, фінансування мікропроєктів тощо.

За матеріалами Хмельницької ОВА

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.