Середа, 27 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Кому землі? З 1 липня на Шепетівщині відкривається земельний ринок

Кому землі? З 1 липня на Шепетівщині відкривається земельний ринок

Кому землі? З 1 липня на Шепетівщині відкривається земельний ринок

Мораторій на продаж землі в Україні припиняє свою дію за п’ять днів. Відповідно, з першого липня відкривають ринок землі.

Він, як і будь-який юридично-фінансовий процес, має свої особливості. Зокрема, передбачені максимальні розміри продаваних ділянок, громадянство покупців. Є і податкове навантаження.

Раніше можна було продавати лише свою підбудинкову, або прибудинкову земельну ділянку (ділянки, чия площа не перевищує 2 га). На найбільший же земельний актив українців – пайові землі, діяв мораторій.

 І виходило, що ви можете приїхати в поле. На ньому частина землі ваша, але ви її продати не можете, – говорить перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Тарас Висоцький.

З липня пайові землі продавати можна. Єдиним недоторканим земельним банком є ті ділянки, що належать громаді або територіальним громадам та є загального користування.

Ринок землі в Україні – хто з нардепів провалив свої обіцянки » Слово і Діло

Хто може продати та купити землю

Землю у нашій країні можуть купувати лише громадяни України. При цьому купівля дозволена тільки фізособам – максимум 100 га на людину. Тобто, про загальну закупку холдингами земель не йдеться. Як прокоментував виданню “Обореватель” доцент Київської школи економіки, експерт із земельних питань Олег Нів’євський:

Якщо зараз оренда в Україні в середньому обходиться близько 125 доларів, капіталізована вартість оренди становитиме 125 доларів помножити на 20-22. Це буде близько 2,5 тисячі доларів за гектар в середньому по країні. Але це мінімальні показники, адже власність на землю дає набагато більше переваг, ніж її використання в оренді.

Загалом, ціна коливається від регіону. Для західної України, куди входить Шепетівський район, в середньому ціна за один гектар становить від 1 500 до 3 000 доларів.

Якщо ви хочете здати землю в оренду, юристи радять, як це зробити законно, аби не пошитись у дурні.

Ринок землі. Що не врахували в законі « Публикации | Мобильная версия |  Бизнес.Цензор.НЕТ

Податки

Разом із продажем землі урядово, в країні врегулювали і податки, – повідомляє Міністерство юстиції України:

при посвідченні договору про відчуження такої земельної ділянки необхідно буде сплатити:

  • податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу;
  • військовий збір у розмірі 1,5%, при чому ще до моменту нотаріального посвідчення договору відчуження земельної ділянки.

Базовою розрахунковою величиною для оподаткування буде зазначена в договорі купівлі-продажу ціна, яка не може бути нижчою за оціночну вартість землі, розрахованої уповноваженим органом. Законодавчий алгоритм оподаткування земельних операцій передбачає і низку пільг.

Скажімо, від оподаткування звільняються власники земельних ділянок сільськогосподарського призначення та земельних часток (паїв), які були отримані у порядку безоплатної передачі згідно зі статтею 121 ЗК України. Пільгами за певних умов і тільки раз на рік можуть скористатися також особи, які отримали такі ділянки у процесі приватизації.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.