Субота, 12 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » Коронка чи протез: різниця, переваги, недоліки

Коронка чи протез: різниця, переваги, недоліки

Коронка чи протез: різниця, переваги, недоліки

Коронки та протези у зубному ряді ставлять, коли власний зуб уже зберегти неможливо. Коли краще ставити коронку, а коли – не обійтися без протезування? Разом з медиками “Фенікс-Дент” розбираємо питання ціни, часу та ефективності.

МІСІЯ – ВІДНОВИТИ ЗУБ

Втрата зуба може бути наслідком механічного ушкодження, але частіше це наслідок запущеної хвороби.

Заспойлерю одразу: кращим варіантом буде пломба, – каже лікарка Надія Августінова, – якщо ви фіксуєте у себе зубний біль, дрібні ушкодження емалі чи будь-який дискомфорт, одразу зверніться до стоматолога. Пломбування – набагато швидше і дешевше за протезування чи встановлення коронки. Це, ніби, перший рівень у грі, де стоматолог має місію – врятувати вам зуб.

ЯКЩО Є МОЖЛИВІСТЬ ВРЯТУВАТИ ЗУБ, ТО ЛІКАР ЦЕ ОБОВ’ЯЗКОВО ЗРОБИТЬ

Якщо так сталося, що уражена частина зуба вже не може бути запломбована, переходимо на складніший рівень – коронка.

Коронки ми ставимо тим пацієнтам, що мають, навіть, невелику частину здорового зуба, до якого, власне, можна припасувати коронку, – пояснює Андрій Бондар, стоматолог-ортопед.

При цьому, каже лікар, необхідне обстеження кореня зуба, лікування каналів. Коронку ставлять на вже пролікований зуб, іноді, за потреби, кріплячи на штифт, або зміцнюючи зуб.

Встановлення коронки – лікувальний процес, але не оперативне втручання. Тож, час реабілітації після процедури – невеликий.

Повністю адаптуватися до коронки людина має за 2-3 тижні. Носиться коронка близько десяти років, – каже Павло Шульжинський, хірург-стоматолог.

ЯКЩО ЗУБ ВРЯТУВАТИ НЕМОЖЛИВО, ЙОГО ЗАМІНЯТЬ

Хірурги пояснюють, якщо зуб “мертвий”, переходимо на складніший рівень – протезування.

Виготовленням та фіксацією штучних зубів займається лікар стоматолог-ортопед, – пояснює Андрій Бондар, – залежно від клінічної ситуації, фіксацію можна здійснювати на залишки власних зубів (незнімне протезування), з опорою конструкції на ясна (знімні протези), і з фіксацією до імплантанта (-тів). Термін відновлення після такої операції триває від трьох місяців до півроку. Паралельно ви маєте стабільно відвідувати стоматолога, аби моніторити свій стан і чи не сталося відторгнення тканин. За ідеальних обставин, імплант носиться 20+ років.

Залежно від обсягів роботи, вартує протезування, у середньому, вдвічі дорожче, аніж встановлення коронки. Зекономити свій час та гроші, радять лікарі, можна, запобігши втраті зуба.

Головне фото: belchonock/Depositphotos

Популярні пости