Понеділок, 22 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Коротко про економіку торгівлі на Хмельниччині у період війни

Коротко про економіку торгівлі на Хмельниччині у період війни

Коротко про економіку торгівлі на Хмельниччині у період війни

Попри війну в країні та складну економічну ситуацію, Хмельниччина не припиняла зовнішню торгівлю. Упродовж січня-вересня 2022 року експорт-імпорт здійснювався з партнерами зі 117 країн світу.

– За цей період обсяги експорту товарів становили 535,2 мільйона доларів США, а імпорту – 490,3 мільйона доларів. При цьому, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року, експорт зменшився на 13,4% (або на 82,8 мільйона доларів), а імпорт навпаки збільшився на 10,9% (або на 48,1 мільйона доларів), – зазначили в Головному управлінні статистики області.

Основу структури ввезених товарів становили мiнеральнi продукти (25,5%): палива мінеральні, нафта і продукти її перегонки. Їх було ввезено на рекордні 120,3 мільйона доларів.

– Імпорт машин, обладнання та механізмів, електротехнічного устаткування становить 15,3% від загального обсягу, засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби – 13,7%, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них – 13,0%, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості — 9,6%, продукти рослинного походження – 5,9%, – наголошують в установі.

Щодо експорту товарів, то найбільшу питому вагу становили продукти рослинного походження.

Це були овочі, зернові культури, насіння та плоди олійних рослин (46,6% – на 249,7 мільйона доларів, з них на 183,4 мільйона – зернові). Також експортували машини, механізми та електротехнічне обладнання в загальній кількості проданого становили 9,9%, готові харчові продукти – 6,4%, рiзнi промислові товари – 5,6%, жири та олії тваринного або рослинного походження – 5,2%, – додають в управлінні.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.