Четвер, 21 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » Кризи з опаленням у громадах Шепетівського району не буде

Кризи з опаленням у громадах Шепетівського району не буде

Кризи з опаленням у громадах Шепетівського району не буде

Колапс із опаленням комунальних закладів: шкіл, лікарень, садочків тощо міг статись у регіоні, як і в Україні загалом, через проблеми із закупівлею газу.

Громади оголошували тендер зі своєю ціною, проте, онлайн-торги не відбувались через постійні зміни та здорожчання на ринку газу. Уголос про цю проблему заявили у Шепетівській ТГ.

– Упродовж останніх двох місяців ціна на газ чи не щодня зростає. На останні закупівлі, оголошені управлінням освіти, на заявлену ціну по 24 грн/ м. куб не заявилось жодного претендента. В такій ситуації виникають складнощі щодо початку опалювального сезону в громаді та в закладах освіти зокрема, – коментував Віталій Бузиль, міський голова Шепетівки.

Спільно із місцевими депутатами міськрада ініціювала зверенення до усіх вертикалей влади, Кабміну та Президента, щодо врегулювання питання.

Цю ж проблему мають і в інших громадах регіону та України. Її розглядали сьогодні на засіданні Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад. Спільно із Урядом, Мінрегіоном, Міненерго, Офісом Президента, НАК «Нафтогазом України», Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування, «Асоціацією міст України» вони підписали меморандум, що має врегулювати та забезпечити стале проходження опалювального сезону. Про це зазначив сьогодні Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Зокрема, у Меморандумі йдеться про:

  • субвенцію з держбюджету громадам, що знаходяться поза індексом податкоспроможності;
  • забезпечення однієї з найнижчих цін на газ для виробників тепла для населення — 7420 грн за тис. куб. м;
  • спрямування додатково до місцевих бюджетів 4% податку на доходи фізичних осіб.

– Меморандум дасть змогу не підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду для населення до кінця опалювального сезону. Згідно з Меморандумом, матимемо фіксовану ціну на газ для установ бюджетної сфери в 13,7 грн без ПДВ, транспортування та розподілу. Зазначена ціна буде діяти до 31 травня 2022 року, – написав у своєму фб міський голова Шепетівки Віталій Бузиль.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.