До нашої редакції звернулась мешканка однієї із славутських багатоповерхівок, що на вулиці Чкалова. За свої 61,10 квадратних метри житлової площі Тамара Ковальчук отримала січневу квитанцію на суму понад 5 000 грн.
– Частина мешканців у нашому будинку, – розповідає Тамара Степанівна, – перейшла на індивідуальне опалення. Ті, хто лишився на централізованій магістралі, сплачують відповідно до лічильника.
Лічильник, що обліковував частину будинку, як пояснили жінці у КП “Славутське житлово-комунальне об’єднання”, ще в листопаді минулого року пошкодили невідомі. Тоді з будівлі вкрали теплообчислювач термопари зворотного та подавального трубопроводів.
Новий лічильник, марки “Zenner” на будинок поставили першого січня 2021 року, а тому нараховують плату за спожите тепло від січня за його показниками.
– Встановлений лічильник має дату первинної перевірки 11.11.2020 року, – йдеться у відповіді комунальників, – а тому підстав для його заміни немає.
Очільник Славутської громади Василь Сидор говорить, що на тарифоутворення прямо вплинути не можуть.
– На тарифоутворення впливають три чинники: оплата за газ, електрику та заробітна плата працівників підприємства. Усі ці аспекти регулюються на державному рівні, – коментує Василь Сидор.– Я, як міський голова, відповідаю за те, аби у людей була в оселі вчасна подача води, тепла, вивіз сміття тощо.
Свою незгоду з неконсолідованою державною політикою, рекомендує голова громади, варто висловлювати в законний спосіб на рівні держави: писати звернення, ініціювати петиції на підтримку гострих питань (як тариф на електрику).
Зі слів мера, багатоповерхівки в Славуті покроково обладнують лічильниками, аби славутчани платили за тепло згідно спожитих кубометрів. Це той максимум, що можна зробити на рівні міста.
– Дійсно, є проблема з розбалансованістю будинків, – говорить Василь Сидор. – Частина містян індивідуально опалює свої квартири, частина – користується централізованим опаленням. Для економії ресурсів наразі є декілька варіантів: утеплення квартир та під’їздів, субсидії незабезпеченим верствам, які у жовтні-листопаді перевищували ціни у платіжках.
В окремих випадках, додає, міська рада готова розбиратись: надавати адресну допомогу, чи юридичну підтримку в оформленні субсидії. Ситуацію з будинком на Чкалова обіцяє проконтролювати.