Середа, 1 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Курортне тепло: славутчани скаржаться на дорогі платіжки

Курортне тепло: славутчани скаржаться на дорогі платіжки

Курортне тепло: славутчани скаржаться на дорогі платіжки

До нашої редакції звернулась мешканка однієї із славутських багатоповерхівок, що на вулиці Чкалова. За свої 61,10 квадратних метри житлової площі Тамара Ковальчук отримала січневу квитанцію на суму понад 5 000 грн.

– Частина мешканців у нашому будинку, – розповідає Тамара Степанівна, – перейшла на індивідуальне опалення. Ті, хто лишився на централізованій магістралі, сплачують відповідно до лічильника.

Лічильник, що обліковував частину будинку, як пояснили жінці у КП “Славутське житлово-комунальне об’єднання”, ще в листопаді минулого року пошкодили невідомі. Тоді з будівлі вкрали теплообчислювач термопари зворотного та подавального трубопроводів.

Новий лічильник, марки “Zenner” на будинок поставили першого січня 2021 року, а тому нараховують плату за спожите тепло від січня за його показниками.

– Встановлений лічильник має дату первинної перевірки 11.11.2020 року, – йдеться у відповіді комунальників, – а тому підстав для його заміни немає.

Очільник Славутської громади Василь Сидор говорить, що на тарифоутворення прямо вплинути не можуть.

На тарифоутворення впливають три чинники: оплата за газ, електрику та заробітна плата працівників підприємства. Усі ці аспекти регулюються на державному рівні, – коментує Василь Сидор.– Я, як міський голова, відповідаю за те, аби у людей була в оселі вчасна подача води, тепла, вивіз сміття тощо.

Свою незгоду з неконсолідованою державною політикою, рекомендує голова громади, варто висловлювати в законний спосіб на рівні держави: писати звернення, ініціювати петиції на підтримку гострих питань (як тариф на електрику).

Зі слів мера, багатоповерхівки в Славуті покроково обладнують лічильниками, аби славутчани платили за тепло згідно спожитих кубометрів. Це той максимум, що можна зробити на рівні міста.

– Дійсно, є проблема з розбалансованістю будинків, – говорить Василь Сидор. – Частина містян індивідуально опалює свої квартири, частина – користується централізованим опаленням. Для економії ресурсів наразі є декілька варіантів: утеплення квартир та під’їздів, субсидії незабезпеченим верствам, які у жовтні-листопаді перевищували ціни у платіжках.

В окремих випадках, додає, міська рада готова розбиратись: надавати адресну допомогу, чи юридичну підтримку в оформленні субсидії. Ситуацію з будинком на Чкалова обіцяє проконтролювати.

Популярні пости