Середа, 10 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Лікування пульпіту в дітей або як рятують дитячі зубки у стоматкабінеті “VSD”

Лікування пульпіту в дітей або як рятують дитячі зубки у стоматкабінеті “VSD”

Лікування пульпіту в дітей або як рятують дитячі зубки у стоматкабінеті “VSD”

Пульпіт – запалення зуба, але не твердих тканин, а нерва та кровоносних судин, які знаходяться всередині. Коли зуб здоровий, пульпа живить тверді тканини, але варто інфекції проникнути всередину, як цей нервово-судинний пучок стає джерелом сильного болю. Журналісти інформаційного порталу «Хмельниччина північ» дізнавалися у дитячої лікарки-стоматологині «VSD» Юлії Натолочної як проявляється пульпіт у дітей, чим він небезпечний і як його виявити на ранніх стадіях, аби зберегти зуб дитині.

Пульпіт – це ускладнення карієсу, коли хвороба вражає емаль і дентин. При цьому, інфекція добирається до внутрішніх тканин зуба – пульпи, а карієс переходить в пульпіт. У дітей пульпіт зустрічається частіше, ніж у дорослих. Причина полягає в особливостях дитячого організму. Справа в тому, що дентин молочних зубів м’якший, а емаль тонша, ніж у постійних зубів, тому вони швидше руйнуються, а інфекція стрімко добирається до пульпи. Крім того, в малюків ще не сформувався імунітет. Через це організм не може повноцінно чинити опір атаці бактерій, – розповідає Юлія Натолочна.

Як зазначає лікарка, найчастіше пульпіт молочних зубів – це ускладнення карієсу. Так, в 2–3-річних малюків хвороба розвивається настільки стрімко, що за один день може перейти з гострої у хронічну стадію.

У випадку з дитячими зубками категорично не можна відкладати візит до стоматолога. Адже протягом кількох тижнів запалення пульпи може перейти у гранульому або періодонтит і тоді врятувати зуб не вийде, – наголошує пані Юлія.

Згідно з словами стоматологині, є три причини появи пульпіту: запущений карієс, неякісне пломбування зубів та ускладнення при стрептококовій ангіні, коли при наявності карієсу інфекція вражає пульпу хворого зуба.

– Виявити дитячий пульпіт на ранніх стадіях складно через те, що він практично не проявляється. Єдиною очевидною підказкою буде каріозне ураження зуба у малюка. Тому найкращий спосіб боротьби з пульпітом – не допустити його виникнення. Оглядайте ротову порожнину дитини на наявність карієсу, а також приводьте її на огляд до дитячого стоматолога кожні півроку, – наголошує стоматологиня.

У «VSD», як зазначають, кожному пацієнту намагаються врятувати зуб, аби не допустити порушення прикусу в дитини, щелепа якої тільки формується. А також «подружитися» з найменшим пацієнтом та найти спільну мову, аби кожен візит був у задоволення.

При початковій стадії захворювання можна зняти запалення і зберегти не тільки зуб, але й живу пульпу. Спочатку ми проводимо огляд всієї ротової порожнини, робимо професійну чистку всіх зубчиків, аби бачити «справжню картину» із пошкодженням та ураженням. Далі обробляємо запалену тканину спеціальною сумішшю, відповідно до Швейцарської методики, та пломбуємо зуб. Однак, застосовувати цей метод можливо тільки на початковій стадії пульпіту, ось чому ми рекомендуємо негайно звертатися за допомогою до стоматологів, – акцентує дитяча стоматологиня.

На більш складних стадіях застосовуються інші методики лікування, які потребуватимуть двох-трьох відвідувань стоматологічного кабінету, однак, у «VSD» професіонали своєї справи знають, як врятувати зуб та подолати біль у кожному з випадків.

Так, є випадки, коли доводиться видаляти зуб, але ми «боремося» до останнього, аби зубчики всі були на місці та здорові. Саме тому рекомендуємо кожні півроку відвідувати дітками стоматолога, аби попередити карієс та пульпіт загалом. І варто пам’ятати про те, що уражені зуби – це осередки хронічної інфекції, які безпосередньо впливають на загальний стан організму, – наголошує Юлія Натолочна.

Стоматологічний кабінет «VSD» розміщений за адресою: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, 63/1. Якщо у вас виникли будь-які запитання чи необхідно записатися на прийом до професійних лікарів, які мають багаторічний досвід та знають як допомогти, телефонуйте за номером: +38096 789 6340.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.