Субота, 4 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Ліквідатор аварії на ЧАЕС Микола Кіслов: “Держава цього року взагалі не допомогла нам”

Ліквідатор аварії на ЧАЕС Микола Кіслов: “Держава цього року взагалі не допомогла нам”

Ліквідатор аварії на ЧАЕС Микола Кіслов: “Держава цього року взагалі не допомогла нам”

Кожного року 26 квітня ми згадуємо трагічну дату в історії України – день аварії на ЧАЕС. Напередодні цього дня ми поспілкувалися з головою Спілки чорнобильців Полонщини Миколою Кісловим.

У Миколи Віталійовича, як у ліквідатора аварії, період перебування на станції після вибуху складав 45 діб. Він у перші дні після аварії обіймав посаду старшого дозиметриста, де виміряв радіацію під трьома реакторами. Також зіставляв радіаційну картограму і передавав її керівництву. Згідно з цією картограмою розподілялися люди для проведення робіт, тобто, завдання у Миколи Віталійовича були дуже серйозними.

З 8 серпня 1986 року до 8 грудня того ж року я був на Чорнобильській АЕС в якості військового ліквідатора, адже саме військомат направив мене туди. Зараз я є головою Спілки чорнобильців у Полонному, працюю на посаді вже другий термін, – розповідає Микола Кіслов.

Цього року на Полонщині з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС померло 5 чоловік, а з часів аварії на станції – 105. Ліквідаторів із першої категорії у спілці Полонного було 36 чоловік, а залишилося 31. Ліквідаторів другої категорії було 55 людей, але дуже багато з них померло. Також це і стосується ліквідаторів третьої категорії, яких було 79 людей, яких зараз значно менше.

Відповідаючи на запитання про те, як саме держава допомагає чорнобильцям, Микола Віталійович відповідає:

– Зараз, у зв’язку з ліквідацією Полонського району, ми написали заяву до новоствореного Шепетівського району в міську раду, щоб нас оформили як організацію. Адже всі раніше створені організації скасованих районів більше не є активними. Щоб переробити всі документи та визнати організацію чорнобильців законною, необхідно переробити багато документів не тільки в районній раді, але і на обласному рівні. Цього року грошей нам не виділили. Враховуючи те, що цього року 35-річчя з дня аварії на ЧАЕС, нам виділили кошти лише на медалі, як учасникам ліквідації.

26 квітня організація чорнобильців знову планує зібратися, щоб вкотре віддати шану побратимам, які померли від наслідків радіації ЧАЕС. Крім того, як повідомив Микола Віталійович, він подав у міську та обласну раду заяви на вручення медалей та грамот чорнобильцям із Полонщини.

26 квітня у Полонному відбудеться вручення медалей та нагород ліквідаторам, а чотирьом учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС вручать нагороди у Хмельницкому.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.