Неділя, 2 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Українська чи російська? Якою мовою більше спілкуються на Шепетівщині

Українська чи російська? Якою мовою більше спілкуються на Шепетівщині

Українська чи російська? Якою мовою більше спілкуються на Шепетівщині

Побутує думка, що в Хмельницькій області панує суржик російської та української мови. А от якою мовою частіше спілкуються у новоствореному Шепетівському районі аналізували журналісти порталу «Хмельниччина Північ».

У Хмельницькій області люди частково розмовляють російською попри те, що область знаходиться ближче до Заходу країни, де поширенішою є українська мова. Загалом, якщо брати статистику по Україні, то саме носіями рідної мови є 67%. Російською ж спілкується приблизно 29%.

Крім російської, в Україні люди розмовляють угорською, татарською, румунською, вірменською, циганською, та навіть грецькою мовами. За статистичними даними по Хмельниччині, рідною мовою українську визнають 95% жителів області. Проте визнавати і спілкуватися – це різні речі. Адже навіть люди, які спілкуються російською в побуті, в більшості випадків кажуть, що рідна мова для них – українська. Бувають випадки, коли люди спілкуються російською лише тому, що добре не знають рідну мову країни, в якій живуть, і не хочуть її псувати суржиком.

Портал «Хмельниччина Північ» провів опитування громадян і дізнався, якою ж все-таки мовою вони спілкуються в побуті.

– Найчастіше люди звертаються українською мовою. Приблизно на десять покупців лише один говорить російською, – розповідає продавець шепетівського продуктового ринку Пані Надія.

Також ми поспілкувалися з перехожими, яким задавали одне питання: «Яка мова для вас є рідною?». З 20 випадково вибраних людей всі сказали, що саме українська є рідною. Навіть попри те, що кілька людей спілкувались російською.

Багато хто з опитаних каже, що хотів би набагато краще знати українську мову.

Мені вже пізно вчити українську, я виріс у Радянському Союзі, де в пріоритеті була російська мова, в школі вчився російською, та й на роботі згодом також спілкувався російською. Такі були часи, хто ж знав, що СРСР перестане існувати. Розумію, що в своїй країні своя мова є надважливою, але, як я вже казав, вчитися мені вже пізно, – розповідає місцевий житель, пенсіонер Микола Васильович.

А вчителька української мови з однієї з шкіл на Білогірщині Тетяна Федорівна нам розповіла:

У селах чомусь ситуація з українською мовою значно краща. 99% дітей, які навчаються в школі, спілкуються саме рідною мовою. Я викладала й в інших школах. Наприклад, у Нетішині. Там ситуація з мовою різна. Якщо сказати коротко, то 80% дітей спілкуються саме українською.

Але, не забуваймо, що Нетішин – це місто атомників та енергетиків, які були зібрані тут з усього Радянського Союзу.

Отож, національна статистика, яка була представлена на початку статті, підтверджує свої дані. На Шепетівщині приблизно 90% людей вважає рідною мовою українську, а спілкується нею менше 10%.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.