П’ятниця, 1 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Лісівники Ізяславщини закликають не вивозити в ліс сміття

Лісівники Ізяславщини закликають не вивозити в ліс сміття

Лісівники Ізяславщини закликають не вивозити в ліс сміття

Попри те, що під час військового стану на Хмельниччині цивільним обмежений доступ в ліс, сміття в екосистемах регіону все-таки з’являється.

Неодноразово спостерігаються випадки, коли їдеш автомобілем і знахабнілі водії викидають сміття зі свого авто на узбіччя. А яка ситуація спостерігається на дорогах, які пролягають через ліс. Немає такого клаптика дороги, де б не було сміття, – все скидають у ліс. На думку населення, сміття можна просто викинути в ліс, адже це простіше, ніж вивозити його на спеціальне звалище, – говорять у пресслужбі ДП “Ізяславський лісгосп”.

У лісгоспі пояснюють, що засмічення лісів є правопорушенням, за яке чинне законодавство передбачає відповідальність. Зокрема такі дії, відповідно до статті ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Засмічення лісів відходами”, передбачають штраф. Так, за засмічення лісу громадяни повинні будуть сплатити від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у разі вчинення правопорушення посадою особою – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Під засміченням законодавець вбачає розміщення на території лісу різних побутових відходів шляхом утворення звалення цих відходів, вивезення у ліс сміття, а також розповсюдженим є залишення  різноманітного сміття після привалу туристів та відпочинку у лісах.

Незалежно від того, чи були порушником спричинені наслідки, чи ні, доведеться сплатити штраф, адже таке правопорушення вчинюється тільки з умислом.

– Обов’язок утримання лісів у належному стані покладений на державну лісову охорону, однак це не дає нам права смітити в ньому, – наголошують у лісгоспі. – Так, силами державної лісової охорони державного підприємства «Ізяславське лісове господарство» створюються всі умови для запобігання засміченню лісів. Регулярно здійснюється прибирання сміття, запобігання утворенню стихійних сміттєзвалищ на території лісу та притягнення порушників до відповідальності. Тож, всі лісівники нашого підприємства нагадують, що поважне, бережливе ставлення до природи – одне з правил поведінки цивілізованої і культурної людини.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.