Субота, 9 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Лісівники Шепетівського лісгоспу розповідають як захиститися, розпізнати змій та що робити при їх укусах

Лісівники Шепетівського лісгоспу розповідають як захиститися, розпізнати змій та що робити при їх укусах

Лісівники Шепетівського лісгоспу розповідають як захиститися, розпізнати змій та що робити при їх укусах

Влітку майже всіх «тягне» на природу – в похід чи на пікнік до лісу. Однак, мало хто задумується над тим, яка небезпека чатує на людину під час відпочинку. Зокрема в густій зеленій рослинності можуть причаїтися отруйні змії. Про те, як уберегтися та розпізнати плазуна, розповідають лісівники Шепетівщини.

Найперше варто знати, як розпізнати отруйну змію. Якщо повністю чорна – це гадюка. Щоправда, частина гадюк має сірувате забарвлення та малюнок «шахівниці». Якщо змія чорна, але має дві жовті плями на голові та біле черево, то це вуж, – розповідають у ДП “Шепетівське лісове господарство”.

Крім того, фахівці наголошують, що гадюка самостійно не нападає. Як правило, вона кусає, якщо людина її злякає або випадково наступить на неї. Тому, аби не стати жертвою змії, йдучи до лісу, потрібно взяти відповідне взуття та одяг. Варто одягти вільні штани із цупкої тканини, адже якщо змія прокусить штани, то вона не зачепить шкіру. Взуття обов’язково повинне бути високим. 

Якщо зненацька вкусила змія, слід визначити, отруйна вона чи ні. Якщо на місці укусу залишаються сліди від зубів змії у вигляді двох серпоподібних смуг, які утворюють напівовал із дрібних точок, – неотруйна. Якщо ж вкусила отруйна змія, то в передній частині напівовала між серпоподібними смугами є дві ранки (сліди від її двох отруйних зубів), з яких переважно витікає кров, – додають шепетівські лісівники.

Якщо ж вкусила гадюка, фахівці радять менше рухайтесь та пити багато води. На місце укусу необхідно накласти стерильну пов’язку з антисептиком.

– Зніміть з ураженої кінцівки весь одяг, прикраси або взуття. За можливості, прийміть 1–2 таблетки ліків від алергії. У разі транспортування зафіксуйте уражену кінцівку. Не треба висмоктувати отруту — таким чином збільшується імовірність додаткового зараження, до того ж, це може спровокувати алергічну реакцію та набряк верхніх дихальних шляхів. Не накладайте джгут на травму та не припікайте рану, – наголошують фахівці.

Однак, головна допомога для постраждалого — медична, тому якнайшвидше доправте постраждалого до лікарні.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.