Середа, 19 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Майже 5 мільйонів гривень на розвиток отримає Нетішинський профліцей

Майже 5 мільйонів гривень на розвиток отримає Нетішинський профліцей

Майже 5 мільйонів гривень на розвиток отримає Нетішинський профліцей

4 мільйони 900 тисяч гривень із державного бюджету України отримає навчальний заклад на створення навчально-практичного центру (НПЦ) сучасної освіти, – про це на своїй сторінці у фб повідомила нардепка Олена Копанчук.

Нетішинський професійний ліцей діє у місті з грудня 1983 року та надає безкоштовну спецільну освіту випускникам та випускницям середньої та вищої загальноосвітньої школи.

Тут навчають слюсарів, електрогазозварювальників, електромонтерів, кухарів, офіціантів, кравців та швеців. Ці професії наразі є одними із найбільш затребуваних у регіоні та країні в цілому.

Створювати НПЦ в Україні державним та коштом спонсорів почали у 2016 році.

Станом на початок 2021 року коштом держбюджету створено або оновлено 194 таких центри, ще близько 180 – за підтримки соціальних партнерів, – кажуть у МОН.

Менше десяти таких центрів загалом по Хмельницькій області. Один із них, для зварювальників, уже діє у Нетішині при місцевому ліцеї. Тут його урочисто відкривали 2018 року.

Функціонування НПЦ при ліцеях – курс країни на популяризацію левіцитних робітничих професій, навчання або додатковій кваліфікації конкурентоздатних фахівців на ринку праці, а також професіоналів для роботи під час будівництва нових потужностей Хмельницької АЕС.

Довідка: Навчально-практичні центри (НПЦ) – це частина приміщень закладу професійної освіти з новим обладнанням та технікою. Там учні проводять практичні заняття, а дорослі – підвищують кваліфікацію або перенавчаються.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.