Середа, 19 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Мезіальний прикус: ознаки, ризики, лікування. Консультує ортодонтка “Фенікс-Дент”

Мезіальний прикус: ознаки, ризики, лікування. Консультує ортодонтка “Фенікс-Дент”

Мезіальний прикус: ознаки, ризики, лікування. Консультує ортодонтка “Фенікс-Дент”

Мезіальним називають той тип аномалії прикусу, коли нижня щелепа значно просунута вперед у порівнянні з верхньою. В ортодонтії такий тип прикусу є одним із найскладніших. У його гострих випадках лікування супроводжується хірургічним втручанням.

  • Це – сценарій, у якому вчасна діагностика і справді – на “вагу золота”, адже наслідки мезіального прикусу – критичні, – пояснює Діана Костюк, членкиня асоціації ортодонтів України, провідна ортодонтка клініки “Фенікс-Дент”.

Серед ризиків, які спричиняє такий тип прикусу: порушення процесу жування, підвищений рівень стирання зубів та виникнення карієсу, руйнування зубів, біль у скронево-нижньощелепному суглобі, ушкодження слизової оболонки рота (щік, язика, ясен) з подальшим розвитком пухлин, проблеми з кишково-шлунковим трактом.

  • При ранній діагностиці, – пояснює Діана Костюк, – можливе виправлення такого типу прикусу за допомогою класичних ортодонтичних методів. Якщо ж із лікування затягнути, то є ризик того, що пацієнтові доведеться проводити остеотомію, тобто, видалити фрагменти кістки для формування анатомічно правильного прикусу.

Тож, лікарка радить не затягувати з діагностикою та одразу звернутися за консультацією та обстеженням до профільного фахівця.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.