Понеділок, 26 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Мобілізація в умовах воєнного стану: кого відправляють до військових частин, а кого – до навчальних центрів

Мобілізація в умовах воєнного стану: кого відправляють до військових частин, а кого – до навчальних центрів

Мобілізація в умовах воєнного стану: кого відправляють до військових частин, а кого – до навчальних центрів

Наразі проводиться мобілізація військовозобов’язаних, які не входили до резервістів першої черги. Про це повідомив начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України Роман Горбач.

Майже 100% резервістів, які перебували на обліку в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, вже вирушили у свої бойові військові частини та виконують завдання з оборони. Тому зараз ми проводимо мобілізацію військовозобов’язаних, які не входили до резервістів першої черги, а інших категорій, – сказав Горбач на брифінгу в українському медіацентрі в Києві.

За його словами, громадяни, які раніше проходили службу та мають відповідний досвід на певних посадах, також можуть бути відправлені безпосередньо у військові частини, а громадян, які раніше не проходили служби, але підлягають мобілізації, обов’язково відправляють до навчальних центрів Збройних Сил України, де вони проходять відповідну підготовку і лише після цього прямують до бойових військових частин з метою виконання завдань з оборони.

У воєнний час жінки, які перебувають на військовому обліку за відповідними військово-обліковими спеціальностями, можуть бути призвані у військові частини на військову службу, але наразі такої потреби немає, – додав Роман Горбач.

Також у зв’язку із активними бойовими діями сотні тисяч громадян були вимушені покинути свої домівки. Такі військовозобов’язані громадяни, які підлягали мобілізації, кожен на своїй території в обов’язковому порядку мають стати на військовий облік за місцем фактичного перебування.

На період мобілізації призов на строкову військову службу не проводиться. Загалом проходження строкової служби на період воєнного часу нічим не відрізняється від мирного часу. Але зазначу, що військовослужбовці строкової служби, як правило, проходять військову службу в частинах забезпечення та тилових частинах, – зауважив начальник управління.

 

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.