Субота, 22 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Як допомогти дитині, яка загубилася: алгоритм дій

Як допомогти дитині, яка загубилася: алгоритм дій

Як допомогти дитині, яка загубилася: алгоритм дій

Війна, яку сьогодні веде Російська Федерація на території України, щодня розлучає батьків та дітей. Своєчасне та правильне реагування при зустрічі з дитиною, яка загубилася, збереже їй життя та значно збільшить шанс повернути її до сім’ї.

Отож, якщо ви помітили дитину, яка стоїть чи гуляє одна, реагувати потрібно негайно. Та, перш ніж дзвонити в 102, необхідно переконатися, що дитина дійсно загубилася, і доправити її в безпечне місце. Офіс президента спільно з Міністерством соціальної політики та ЮНІСЕФ розробили єдиний алгоритм дій для тих, хто побачив дитину без дорослих:

  1.  Переконайтеся, що дитина справді без супроводу. Можливо, дорослі просто кудись відійшли? Запитайте людей поблизу, чи не знають вони дитину.
  2. Запитайте у дитини, як її звуть і звідки вона. Спробуйте дізнатися, коли вона бачила маму/ тата або іншого дорослого, який був з нею.
  3. За можливості відведіть дитину в тепле та безпечне місце, де є інші дорослі, поряд із місцем, де її знайшли. Не залишайте дитину на самоті.
  4. Зателефонуйте за номером 102, повідомте до найближчого відділення поліції або зверніться до представників місцевої влади, служби у справах дітей.

Як налагодити контакт із незнайомою дитиною?

  • Не торкайтеся чужої дитини, якщо в цей момент їй не загрожує небезпека (автомобілі на дорозі, обвал або повітряна тривога).
  • Не наближайтесь дуже близько, зберігайте дистанцію в один метр. Присядьте, щоб встановити зоровий контакт. Тримайтеся впевнено та спокійно. Усміхніться і привітайтеся з дитиною, обов’язково представтеся їй.
  • Необхідно заспокоїти дитину, перш ніж ставити їй запитання. Найкраще у цьому допоможе правильне дихання. Попросіть дитину вдихнути, ніби вона нюхає квітку, і видихнути, ніби гасить свічку на торті.
  • Запитайте у дитини, як її звуть. Поцікавтеся, де її батьки і як вона опинилася тут.
  • Якщо дитина впевнена, що батьки прийдуть за нею, треба почекати маму чи тата. Продовжуйте спілкуватися до цього моменту. Запитайте, чи є у дитини домашні тварини чи улюблена іграшка. Не дійте без пояснень, проговорюйте кожен свій крок.
  • Якщо прийшли люди, які називають себе батьками дитини – не йдіть відразу. Запитайте у дитини, чи знає вона цих людей і чи рада, що вони повернулися.
  • Якщо протягом 10 хвилин ніхто не з’явився, то фахівці радять дзвонити до поліції та уточнювати подальші дії.

Telegram-канали з інформацією про знайдених та втрачених дітей “ДИТИНА НЕ САМА”. Щоб отримати її – натисніть/start. У меню виберіть пункт “Знайшов дитину”. Далі ви отримаєте покроковий алгоритм. Він представлений інфографікою. Крім того, в роботі можна знайти контакти гарячої лінії підтримки дітей, сімей та соціальних працівників:
  Київстар
+380675679845
+380969905450
 Lifecell
+380636614252
+380633994592
 Vodafonе
+380953271521

Популярні пости