П’ятниця, 20 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » На ХАЕС тривають комплексні холодні випробування на майданчику Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива

На ХАЕС тривають комплексні холодні випробування на майданчику Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива

На ХАЕС тривають комплексні холодні випробування на майданчику Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива

Атомні електростанції України мають у планах вивозити відпрацьоване ядерне паливо у сховище на території зони відчуження ЧАЕС. Зараз на Хмельницькій атомній електростанції, що у Нетішині, відбуваються комплексні холодні випробування (без палива).

– Вони розпочались на ЦСВЯП 26 січня 2022 року і триватимуть до 4 лютого. Випробування відбуваються відповідно до «Робочої програми комплексних «холодних» випробувань (без ВЯП) на майданчику Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива з використанням основного технологічного обладнання “Holtec International”, технологічних систем та обладнання ЦСВЯП, ПМ-В.0.46.196-21», погодженої Держатомрегулювання, – повідомляють у пресслужбі ХАЕС.

Під час випробування відпрацьовували процедуру транспортування контейнера на майданчик, його перевантаження та встановлення на зберігання.

Також за темою: Відпрацьоване ядерне паливо Хмельницької АЕС залишиться в Україні

– У місці зберігання встановили контейнер з габаритними імітаторами відпрацьованого ядерного палива, – повідомляють у пресслужбі. – Випробування відбулися за присутності фахівців Державної інспекції ядерного регулювання України.

Довідка:

24 січня у ДП «НАЕК» Енергоатом завершили автономні й індивідуальні випробування систем ЦСВЯП у холодному режимі, які тривали майже два місяці. 27 січня відбулось засідання штабу щодо введення Сховища в експлуатацію. Під час цього засідання розглянули план фінальних робіт і стан доопрацювання пакету документів для початку експлуатації об’єкту, а також ознайомилися з роботою систем його фізичного захисту.

За попередніми прогнозами, окремий дозвіл Держатомрегулювання на введення в експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, куди вивозитимуть контейнери із трьох атомних електростанцій Енергоатома, НАЕК має отримати 9 березня 2022 року. За планом, перші контейнери з відпрацьованим ядерним паливом, що доправлять до сховища, мають бути з Южно-Української АЕС. Контейнери мають транспортуватись у квітні цього року.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.