Четвер, 4 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » На ХАЕС вироблятимуть кисень для лікарень

На ХАЕС вироблятимуть кисень для лікарень

На ХАЕС вироблятимуть кисень для лікарень

Виробляти кисень для лікарень можуть на азотно-кисневій станції реакторного цеху Хмельницької АЕС. Про це йшлося 25 листопада під час візиту на ХАЕС т. в. о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна.

За добу на АЕС можуть виробити 360 кубічних метрів кисню, впродовж двох годин там можуть заправити 5 стандартних балонів чистого (в межах 99,99%) кисню.

За нашою та оцінкою медичних працівників, які брали зразки цього (наданого ХАЕС) кисню, за своєю якістю наш кисень перевищує той, що може постачатись для медичних цілей, – прокоментував Петро Котін під час прес-конференції.

У цілому по Україні Енергоатом готовий виробляти до 200 балонів рідкого кисню на добу. Наразі завершують ліцензійні процеси.

Зараз ми у дуже прискореному режимі співпрацюємо з МОЗ та сертифікаційною організацією, – додав Петро Котін. – Після аналізу кисню на Запорізькій АЕС ми сподіваємось, що отримаємо відповідний сертифікат та зможемо використовувати даний кисень у медичний цілях та постачати його до лікарень.

Раніше, 13 листопада, у компанії прийняли рішення надати містам-атомникам, у тому числі й Нетішину, фінансову допомогу на придбання  лабораторій для тестування на Covid-19. 

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.