П’ятниця, 28 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині повертають частину вартості сільгоспобладнання

На Хмельниччині повертають частину вартості сільгоспобладнання

На Хмельниччині повертають частину вартості сільгоспобладнання

В Хмельницькому обласному департаменті розвитку агропромислового сектора та земельних відносин відбулося засідання комісії з питань виплат часткової компенсації за придбану сільськогосподарську техніку та обладнання. Про це повідомила пресслужба Хмельницької обласної ради.

Робота комісії ведеться згідно з Порядком використання коштів обласного бюджету за напрямом «Часткова компенсація придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання», розробленого на виконання заходів Програми розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2017–2021 роки.

Відповідно до п.4.1. даного документа, власники особистих селянських господарств отримують 70% відшкодування витрат на закупівлю доїльних установок. Обов’язковою вимогою є наявність у господарстві двох і більше корів, які ідентифіковані та зареєстровані в установленому порядку.

Відшкодування є безповоротним. Воно нараховується в межах фактичних витрат за закуплену фізичною особою в поточному році для власного користування установку індивідуального доїння.

Засідання провів директор Департаменту розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин облдержадміністрації Олег Омелянюк.
У засіданні взяли участь депутати обласної ради Ігор Гай, Віктор Лебединський, Володимир Присяжний, Михайло Пухкий, Олександр Розізнаний та Юрій Смаль, а також заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко.

На розгляд було подано 115 пакетів документів на часткове відшкодування вартості доїльних апаратів на загальну суму 952 486 грн. Попередня перевірка показала, що документи зібрано відповідно до зазначеного вище Порядку в повному обсязі. Розглянувши усі заявки, комісія погодила часткове відшкодування витрат усім особам, що звернулися. Загальна сума відшкодування становить 666 740 грн (70%).

Також членами комісії розглянуто чотири заявки сімейних фермерських господарств на часткову компенсацію вартості трактора «Беларус-82.1», дискової борони «ТАРУС 2,4» Н-0,1, плуга навісного обертового 3-х корпусного, прес-підбирача соломи «John Deere 342» та розкидача мінеральних добрив навісного «РН-1», прес-підбирача соломи «Vicon 554» та гноєтранспортера ТСН.2Б.

Відповідно до абз.4 п.4.2 вищевказаного порядку, виплата часткового відшкодування витрат на технологічне обладнання для виробничого процесу, а саме: трактори (до 90 к. с.), причіпну та навісну сільськогосподарську техніку та/або обладнання, здійснюється на безповоротній основі у розмірі до 50 % вартості придбаного обладнання, закупленого у поточному році для власного користування. Обовязковою умовою є використання сімейним фермерським господарством або фізичною особою-підприємцем не більше 20 га сільськогосподарських угідь. Загальна сума відшкодування може бути не більше 150 тис. грн. на один суб’єкт господарювання в рік.

Фермерськими господарствами подано документи на часткове відшкодування вартості техніки та обладнання на загальну суму 1 142 430 гривень. Потреба в компенсації становила 461 215 гривень. Подані пакети документів відповідали вимогам вищезазначеного порядку, тому комісія погодила даний розмір компенсації.

Для довідки: В межах діяльності Хмельницької обласної ради затверджено Програму розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2017-2021 роки, впродовж дії якої фінансовою допомогою на суму 14,6 млн. грн скористалися кооперативи та більш ніж 2,5 тисячі фермерів-одноосібників, які мають в обробітку до 20 га землі. Так, для господарників було надано компенсацію на закупівлю сільськогосподарської техніки українського виробника, закуплено й частково повернуто компенсацію з обласного бюджету на доїльні апарати на утримання великої рогатої худоби.

Популярні пости