Вівторок, 7 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині прогресує штам коронавірусу «Дельта»: зафіксовано 95% випадків захворюваності

На Хмельниччині прогресує штам коронавірусу «Дельта»: зафіксовано 95% випадків захворюваності

На Хмельниччині прогресує штам коронавірусу «Дельта»: зафіксовано 95% випадків захворюваності

На Хмельниччині  95% випадків захворюваності на COVID-19 викликані штамом «Дельта», для якого характерний досить стрімкий розвиток та наростання симптомів уже на 3-7 день. Про це на брифінгу в облдержадміністрації розповів в. о. генерального директора ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Микола Габрикевич.

Вірус має високий рівень контагіозності – понад 25%, тоді, як попередні штами – 9-16%. Окрім того, дані свідчать про зростання рівня госпіталізації пацієнтів з COVID-19: якщо у вересні на стаціонар потрапляло лише 7, 4% хворих, то в жовтні стаціонарного лікування потребували вже 16, 5%, – зазначив Микола Габрикевич.

Завантаженість ліжок з киснем в області складає 75%. Зокрема, питання постачання кисню в області залишається досі складним. Майже 2 тижні область практично не отримує кисню з Львівського хімзаводу, основні поставки відбуваються з Черкас та Запоріжжя.

– За останній місяць спостерігається позитивна динаміка темпів вакцинації. Якщо така динаміка збережеться, то з врахуванням кількості людей, що перехворіли на COVID-19, можна буде сподіватися на сповільнення темпів поширення хвороби та формування колективного імунітету, – додає генеральний директор.

Зазначимо, що на стаціонарному лікуванні в Хмельницькій області перебуває менше 1% хворих, які вакциновані.

Популярні пости