Середа, 11 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині росте кількість хворих на кашлюк

На Хмельниччині росте кількість хворих на кашлюк

На Хмельниччині росте кількість хворих на кашлюк

На Хмельниччині спостерігається спалах небезпечного інфекційного захворювання – кашлюка. У першому кварталі цього року в області зафіксували вже 21 випадок кашлюка, тоді як у першому кварталі минулого – один. Про це Суспільне Хмельницький розповіла лікарка-епідеміологиня Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Лариса Калінер.

  • У Хмельницькій інфекційній лікарні цього року діагностували кашлюк у дев’яти пацієнтів. Для порівняння — за весь минулий рік зафіксували лише два випадки цього захворювання,- розповіла лікарка-інфекціоністка дитяча інфекційної лікарні Оксана Сторожук.

Двомісячне немовля з діагнозом “кашлюк” нині перебуває у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії Хмельницької інфекційної лікарні.

  • Задишка, кашель надсадний з приступами, репризами і приступами апное. На сьогоднішній день стан в неї з покращенням — менше приступів кашлю, немає такої дихальної недостатності, дитина практично обходиться без подачі кисню, — розповідає завідувач анестезіології та інтенсивної терапії Валентин Бавровський.

Зі слів лікарки-інфекціоністки Оксани Сторожук, діагноз “кашлюк” поставили і матері хлопчика.

  • Була хвора мама. Мама кашляла і, скоріш за все, це і стало причиною інфікування дитини. Клінічно це картина кашлюка, тому що є загальне підвищення лейкоцитів, лейкоцитоз виражений, є приступи кашлю характерні, — говорить Оксана Сторожук.

За весь минулий рік у лікарні двічі діагностували кашлюк, за перших три місяці цього року — у дев’яти пацієнтів, каже Оксана Сторожук.

  • З них одна доросла людина і сім дітей. І дев’ята дитина, як це не сумно, в місячному віці з діагнозом кашлюк померла в реанімаційному відділенні, — розповідає лікарка-інфекціоністка.

Якщо кашель не проходить п’ять-сім днів і він посилюється слід обов’язково звернутись до лікаря, радить Оксана Сторожук. Кашлюк – небезпечне гостре інфекційне захворювання.

  • Це захворювання характеризується приступами кашлю, які супроводжуються репризами, апное, блюванням. І найбільш небезпечна ця хвороба для дітей першого року життя. Коли йде апное, зупинка дихання, іде гіпоксія головного мозку, він недоотримує кисню, а для маленької дитини, в якої формується нервова система, це дуже небезпечно, — пояснює Оксана Сторожук.

Епідситуація з кашлюком погіршилась як в Україні, так і на Хмельниччині, каже лікарка-епідеміологиня Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Лариса Калінер.

  • Ріст захворюваності розпочався з грудня 2023 року. Тоді було зафіксовано п’ять випадків інфекції. І це практично майже половина тих випадків, які були в 2023 році. Їх усього було одинадцять, а в грудні – п’ять. В січні вже 2024 року зафіксували шість випадків, в лютому – три випадки, в березні – дванадцять випадків, — розповідає Лариса Калінер.

За словами епідеміологині, у першому кварталі цього року в області зафіксували 21 випадок кашлюка, за перший квартал минулого – один.

  • Для інфекційних захворювань характерна періодичність. Для кашлюка це чотири роки. І попередній підйом захворюваності в нас в області реєструвався в 2019 році. Тоді на кашлюк перехворіло 104 людини. У 2020 році вже було 13 випадків, в 2021-2022 — жодного випадку, — розповідає Лариса Калінер.

Найкращий захист від кашлюку — профілактичні щеплення, говорить заступниця генерального директора Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталя Ткачук.

  • Діткам від кашлюку на сьогоднішній день роблять чотири щеплення. До двох років дитинка повинна отримати повний комплекс щеплень. Потрібно, щоб був 95%, як мінімум, рівень щеплення, а ми маємо 86,3% щеплень дітей до року. Якщо брати дітей старше 18 місяців, це вже 76%. Тенденція цього року зберігається та ж сама, як і в минулому році, —говорить Наталя Ткачук.

За словами Лариси Калінер, з 21 людини, яка цього року захворіла на кашлюк, шестеро мали щеплення від цієї хвороби.

Популярні пости