Четвер, 30 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Коли відзначатимуть День матері в Україні у 2024 році: історія свята

Коли відзначатимуть День матері в Україні у 2024 році: історія свята

Коли відзначатимуть День матері в Україні у 2024 році: історія свята

День матері – одне з найзворушливіших свят, адже мама – найголовніша людина в житті кожного, яка завжди зрозуміє, пробачить і буде безумовно любити. Коли День матері в Україні відзначатимуть у 2024 році, як з’явився цей день і його традиції розповідаємо в матеріалі.

  • Історія свята – не менш зворушлива, ніж сам день. 1908 року американка Анна Джервіс із Філадельфії запропонувала вшановувати матерів у пам’ять про свою маму, яка передчасно померла. Анна почала писати листи до держустанов і законодавчих органів, надсилала свою пропозицію видатним особам для того, щоб присвятити мамам один день на рік, – розповідають історики.

У 1910 році штат Вірджинія зробив День матері офіційним святом, а згодом його почали відзначати і в інших штатах та країнах. 

  • В Україні свято, як і в багатьох інших країнах світу, відзначають у другу неділю травня, відповідно до Указу Президента України від 1999 року. У 2024 році День матері Україна святкуватиме 12 травня.

Головна традиція свята – цього дня від щирого серця вітають мам. Дарують квіти, подарунки, надсилають листівки і вірші та всіляко висловлюють повагу і любов до матері за добро, світло, нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість. Ті, хто втратив маму рано, йдуть з квітами на їхні могили, щоб вшанувати пам’ять найдорожчої людини.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.