Неділя, 25 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині садівник-селекціонер створив 6 нових сортів калини, 2 з яких – найбільш великоплідні у світі

На Хмельниччині садівник-селекціонер створив 6 нових сортів калини, 2 з яких – найбільш великоплідні у світі

На Хмельниччині садівник-селекціонер створив 6 нових сортів калини, 2 з яких – найбільш великоплідні у світі

На Хмельниччині садівник-селекціонер В’ячеслав Францишко вніс до Державного реєстру сортів рослин України 6 сортів калини, 2 з яких – найбільш великоплідні у світі. Про це інформує видання «Ягідник».

– В Україні фермери почали більш масово вирощувати калину та бузину, бо на ці ягоди спостерігається великий попит у Європі. Калину, наприклад, висаджують для переробки, у тому числі, і мої 2 сорти Аню та Уляну. До речі, в Академії аграрних наук України спеціальний відділ уже розробив кілька рецептів для їхньої переробки, – розповідає В’ячеслав Францишко.

Також селекціонер активно працює над селекцією береки лікарської – маловідомої та нерозповсюдженої культури, яка раніше росла на нашій землі тисячі років.

У радянські часи її знищили через надзвичайно високий попит на її надміцну деревину, яку використовували для виготовлення пропелерів до літаків. Її плоди – цілющі та смачні, нагадують хурму та сушений абрикос, – розповідає пан В’ячеслав.

Відзначимо, що окрім практичного садівництва, В’ячеслав Францишко активно працює із селекцією рослин.

До Державного реєстру сортів рослин України вже внесено 13 сортів, створених селекціонером: 6 сортів калини, 3 сорти обліпихи, 1 сорт хурми та 3 сорти береки лікарської.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.